A serangi gyár 4500 dolgozója csaknem 600 ezer túlórát gyűjtött össze az utóbbi két évben. A seattle-i székhelyű Nike-ot korábban azzal vádolták, hogy mintegy ezer tengerentúli gyárában gyerekeket alkalmaz, és agyonhajszolja a munkásokat.
Az egy éve zajló tárgyalás végére pontot tevő megegyezés precedensértékű lehet más nemzetközi vállalatok számára, valamint átalakíthatja az indonéziai munkaerőpiacot. A diadalittas szakszervezetek következő célpontja az Adidas és a Puma lehet. A sportruházati cég arra is ígéretet tett, hogy felállít egy csapatot a jövőbeni panaszok orvoslására, valamint képzéseket szervez munkásainak.
Az indonéziai üzemekben nem ritka jelenség, hogy a munkások heti hét napot dolgoznak anélkül, hogy kifizetnék a nekik járó túlórapénzt és egyéb juttatásokat. A helyi jogszabályok két évre visszamenőleg teszik lehetővé az ilyen típusú kifizetéseket. Indonéziában nincs nagy hagyománya a szakszervezeteknek, a dolgozók csak a múlt évben kötöttek megegyezést a nagy márkákkal a megfelelő érdekképviseletről.
Az Adidas egyik üzemében például a helyi szakszervezet teljes vezetőségét kirúgták, miután sztrájkot hirdettek az alacsony bérek miatt.