Pászli Tibor elmondta: a 180 kölcsönzött munkavállaló közül 80 korábbi alkalmazottat visszavesz saját állományába az üzem, a többiekre azonban nem tart igényt. Korábban mintegy 400-an dolgoztak a kapuvári gyárban. Hétfőn elkezdődött a frissen érkezett hús darabolása, feldolgozása, de a teljesítmény a korábbi években megszokottnak mintegy harmada. Hozzátette: nem tudni még, mikor indulhat újra a vágás az üzemben, de a menedzsment folyamatosan tárgyal a beszállítókkal.
A Kisalföld című megyei napilap szeptember 12-ei számában megjelent cikk szerint többhetes termeléscsökkenés után szinte teljesen leállt a kapuvári húsgyár, a Kapuvári Hús Zrt. közgyűlését pedig – amelytől a dolgozók komoly eredményeket vártak – a múlt hét elejéről szeptember 27-ére halasztották.
Léptek a kapuvári húsgyárért
A Kormányszóvivői Iroda még aznap bejelentette, hogy a kormány kiemelt jelentőségű vállalattá nyilvánította a kapuvári húskombinátban érintett két céget, Kapuvári Hús Zrt.-t és a Kapuvári Bacon Húsipari Kft.-t. A lépést az indokolta, hogy a kapuvári húskombináttal kapcsolatban súlyos pénzügyi visszaélések gyanúja merült fel a korábbi „felelőtlen garanciavállalások” miatt. Két nappal később 400-500 ember demonstrált az üzem előtt a munkahelyek védelmében.
A kormány korábban stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté minősítette a Gyulai Húskombinátot, melynél 420 ember dolgozik, így a térségben jelentős foglalkoztatónak számít.
Gondban a húsipar
A Hír TV-nek Éder Tamás, a Hússzövetség elnöke nyilatkozott arról, hogy a magyar húsipar komoly pénzügyi problémákkal küzd, ami két nagy múltú kombinát esetében is szükségessé tette az állami beavatkozást. Sok – a gyulai és a kapuvári húskombináthoz hasonlóan – rossz helyzetben lévő feldolgozóüzem van ma Magyarországon, s állapotuk nem függ attól sem, hogy hazai vagy külföldi tulajdonúak – mondta el.