Együttműködési nyilatkozatot írt alá az MVM és a Bank of China

Háromszázmillió euró összértékű együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. a Bank of China bankcsoporttal hétfőn Budapesten.

PR
2013. 09. 09. 19:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az együttműködés legfontosabb eleme egy 3 plusz 1 plusz 1 éves lejárattal rendelkező általános vállalatfinanszírozási célú 200 millió eurós hitelszerződés.

Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára az ünnepélyes aláírás alkalmából elmondta: a megállapodás komoly gazdaságpolitikai siker, mert az egyik legerősebb magyar vállalat kínai források segítségével tehet újabb lépéseket a regionális megerősödés irányába.

Az államtitkár a kínai–magyar kapcsolatok fejlődéséről szólva egyebek mellett ismertette: a kereskedelmi forgalom Kínával 10 év alatt 2,2 milliárd dollárról 7,2 milliárd dollárra nőtt. A hazai import 6 százaléka Kínából érkezik. A magyar export tavaly 120 millió dolláros növekedést tudott felmutatni az előző évhez képest, így meghaladta az 1,8 milliárd dollárt – közölte Szijjártó Péter.

A megállapodással az MVM Csoport olyan új, tőkeerős üzleti partnerrel kerül kapcsolatba, amely finanszírozóként és banki szolgáltatóként részt tud vállalni abban, hogy a társaság regionális szinten is meghatározó energetikai vállalat legyen – hangsúlyozta az államtitkár.

A Parlamentben fogadta szeptember 4-én az Összkínai Ipari és Kereskedelmi Szövetség (ACFIC) alelnökét a magyar-kínai kétoldalú kapcsolatok összehangolásáért felelős kormánybiztos. Szijjártó Péter a többi közt a két ország gazdasági együttműködésének szorosabbra fűzéséről tárgyalt Hszie Csing-zsonggal.

 

A világpolitikában, a világgazdaságban zajló komoly változásokra, átrendeződésekre Magyarország válasza a keleti nyitás politikája – jelentette ki Szijjártó még augusztusban.

Az MVM a hazai energetikai ipar meghatározó szereplője, amely egyre hangsúlyosabban megjelenik a regionális piacon, így jelentős forrásigénye van – emelte ki Baji Csaba, az MVM Csoport elnök-vezérigazgatója. Úgy fogalmazott: büszkék arra, hogy egy olyan elismert, tőkeerős pénzügyi szolgáltató, mint a Bank of China olyan kedvezően ítéli meg az MVM Csoport és a magyar gazdaság üzleti kilátásait, hogy ilyen jelentős megállapodást köt a társasággal.

A Bank of China az MVM első jelentős ázsiai partnere. A megállapodás nagy előrelépésnek számít a magyar gazdasági fejlődés támogatásában – mondta el Csen Szi-Csing, a bank ügyvezető alelnöke. Az alelnök szerint a bank bővíteni kívánja üzleti, illetve finanszírozási tevékenységét Magyarországon és a kelet-közép-európai régióban, és jó üzleti lehetőséget lát a nemzeti tulajdonban lévő energetikai infrastruktúra finanszírozásában.

Az aláírás után kiadott tájékoztató szerint a két társaság közötti további együttműködés elsősorban azokon az üzleti területeken várható, amelyek a Bank of China hagyományosan erős területeinek tekinthetőek. Ilyenek az általános vállalatfinanszírozás, a kereskedelemfinanszírozás és az energetikai infrastruktúrához kapcsolódó projektfinanszírozás, illetve a deviza-árfolyamkockázatok kezeléséhez kapcsolódó ügyletek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.