Cséfalvay: Egyre inkább Európa „workshopjává” válunk

A fejlesztések időszaka jön Magyarországon – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára.

MD
2013. 11. 29. 18:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Svájci–Magyar Kereskedelmi Kamara, a Magyar–Francia Kereskedelmi és Iparkamara, a Magyarországi Olasz Kereskedelmi Kamara és a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara üzleti ebédjén Cséfalvay Zoltán kiemelte: az államháztartás konszolidációja befejeződött, a magyar gazdaság növekedni kezdett, biztatóak voltak a GDP háromnegyed éves adatai. A cél az, hogy több lábon álló, fenntartható növekedés valósuljon meg az országban, és az export mellett a beruházások, illetve a belső kereslet egyre növekvő mértékben járuljon hozzá a gazdasági bővüléshez.

Cséfalvay Zoltán emlékeztetett: a következő uniós költségvetési ciklusban a Magyarország számára rendelkezésre álló uniós és hazai források mintegy 60 százalékát közvetlenül gazdaságfejlesztésre kívánja költeni a kormányzat. Kifejezetten kutatás-fejlesztési (K+F) kiadásokra pedig mintegy 700 milliárd forintot akar fordítani a kormány – hangsúlyozta.

Az államtitkár jelezte, hogy a K+F-re fordított összegeket tekintve az Európai Unióban a középmezőnyben van Magyarország, a kelet-közép-európai régióban viszont vezető szerepet játszik az ország. Kiemelte: ha valamely nagy külföldi cég – összhangban a kormány gazdaságpolitikai céljaival – Magyarországra kívánja telepíteni a kutatási-fejlesztési központját, ahhoz segítséget ad a kormányzat.

Cséfalvay Zoltán szólt arról is, hogy Kelet-Közép-Európa térsége egyre inkább Európa „workshopjává”, műhelyévé válik, ebben Magyarország is hangsúlyos szerepet játszik, mivel a hazai új beruházások hozzájárulnak ahhoz, hogy az ipar egyre jelentősebben hozzájáruljon a GDP-hez.

Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy az új beruházások elindítását nagyban segíti a Magyar Nemzeti Bank (MNB) növekedési hitelprogramja. Különösen az, hogy a hitelprogram második szakaszában döntő részben beruházásokra, fejlesztésekre lehet majd fordítani a jegybanki forrásokat – emelte ki.

Kérdésre megerősítette, hogy a kormány a jövőben kiemelten támogatni kívánja az innovációt előtérbe helyező, kezdő fiatal vállalkozásokat, az úgynevezett start-up cégeket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.