A Fidesz kommunikátora elismerte a havi több százezres ösztöndíjat

„A doktori iskola ösztöndíját a sikeresen teljesített félévek után kapom, és ugyanez vonatkozik feleségemre is” – írta.

Hava Nikita
2017. 07. 10. 14:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miután lapunk megírta, hogy Hidvéghi Balázs és felesége évek óta egy jegybanki alapítvány havi 300 ezer forintos ösztöndíjában részesül, a kormányzó párt kommunikációs igazgatója közleményt adott ki, amelyben megírta: „mint az a nyilvánosan évek óta elérhető önéletrajzomban is szerepel, 2015-től a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Földtudományok Geopolitikai Doktori Képzésének hallgatója vagyok, a képzés középpontjában a közép-európai geopolitikai kérdések elemzése áll. Mint a doktori képzés résztvevője, a jogszabályokban rögzített és mindenki másra egyformán érvényes kötelezettségeket viselem. A doktori iskola ösztöndíját a sikeresen teljesített félévek után kapom, és ugyanez vonatkozik feleségemre is, aki környezetvédelmi szakemberként szintén a doktori iskola hallgatója.”

Bár a lapunk hasábjain megjelent cikkben nem írtuk, hogy pontosan melyik jegybanki alapítványtól kap a Fidesz egyik fontos embere ösztöndíjat, sőt tényként még azt sem állítottuk, hogy Hidvéghi mind a mai napig felveszi az apanázst, az egyik jegybanki alapítvány mégis magára ismert. Így cikkünk megjelenése után a Pallas Athéné Geopolitikai Alapítvány sajtósa közleményben – amelyben meg sem említette Hidvéghi Balázs nevét, és el sem ismerte, hogy a Fidesz szóvivője tőlük kap ösztöndíjat – írta meg: az ország legnagyobb doktori programját támogatják a Pallas Athéné alapítványok.

Hidvéghi Balázs egyébként a Magyar Nemzeti Bank szóvivője és Matolcsy György elnöki tanácsadója is volt, mielőtt a Fidesz kommunikációs igazgatója lett.

Mint korábban megírtuk, a 300 ezer forintos havi ösztöndíjért a hallgatóknak nem a szokásos doktori fokozat megszerzésével együtt járó feladatokat kell elvégezniük. A programban részt vevő forrásunk úgy fogalmazott: még tanítani sem kell, csak „kamuelőadásokat” tartani. Cikkünk hétfői megjelenése után az egyik olvasónk felháborítónak találta, hogy egy PhD-képzés során akkora összeget kapnak a diákok, mint egy több éve tanító professzor havi jövedelme. Hozzátette: néhány éve 95 ezer forintos ösztöndíjat kapott az egyik legnagyobb hazai egyetem doktori programjában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.