Sehogy nem áll a Gödre tervezett ugrótorony, pedig már több mint egy éve, 2016 decemberében elkülönített a kormány 635 millió forintot a projektre – jóllehet akkor még úgy volt, a beruházás Dunakeszin valósul meg. Gondolhatnánk, a helyszínválasztás a Pest megyei városhoz ezer szállal kötődő Szijjártó Péter külügyminiszter miatt volt, ám a döntés hátterében más, szintén politikai ok húzódik meg. A város fideszes képviselője ugyanis az a Tuzson Bence, aki a kormányzati kommunikációért felel államtitkárként, emellett a Magyar Műugró-szakszövetség elnöke is.
2016 végén még az volt a terv, hogy a dunakeszi Repülőtéri úton épülő új iskola a legalkalmasabb helyszín, majd a Dunához közeli Katonadomb oldalába tervezték a 10 méteres ugrótornyot. Dunakeszinek azonban nem kellett a vizes létesítmény. A hivatalos álláspont szerint gazdasági okokból döntöttek így. 2017 nyarán Dunakeszi alpolgármestere, Erdész Zoltán azt mondta, akkora volt a lakossági ellenállás, hogy be kellett látni, testidegen, észszerűtlen lenne a beruházás még akkor is, ha az állam állná. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a decemberi országos bajnokságot nem tudták megrendezni, mert nem volt szakember a verseny lebonyolításához.
Próbáltuk elérni Erdész Zoltánt, de kérdéseinkre lapzártáig nem érkezett válasz. A Dunakeszipost.hu-nak korábban azt nyilatkozta, hogy gazdaságossági szempontból Gödön jobb helyen lesz a 635 millió forintból megvalósuló létesítmény. Az ok az volt, hogy Dunakeszin melegíteni kellene a medencébe kerülő vizet, ami biztosan gazdaságtalanná tenné az üzemeltetést. Gödön viszont a termálfürdő területén ez nem probléma, hiszen a meleg víz már helyben van. A Gödi Termálfürdőben nem sokat tudtak a beruházásról, azt mondták, nem hozzájuk fog tartozni, és nem is ők az illetékesek az ügyben.
A városban is többen zúgolódtak, minek kell ilyen ugrótorony, másra sokkal nagyobb szükség lenne. Göd polgármestere, Markó József azonban jó üzletnek tartja, mivel a beruházási és az üzemeltetési költség eleve nem a városát terheli, hanem jelentős részben a szakági sportszövetség állja majd. – Kínálkozott a városnak egy lehetőség, amellyel éltünk. A pénzt a Városi Sportegyesület, Dunakeszi kapta, az lesz a beruházó és az üzemeltető, nekünk egy forintunkba nem kerül, csak a helyet adjuk, meg a termálvizet. Később persze a városé lehet. Szerintem jól járunk vele, hogy nálunk épül meg az ugrótorony a hússzor huszonöt méteres medencével. Sőt a tervek szerint a következő évben épül mellé egy vízilabda-medence is, valamint kapunk egy tartalék kutat, amely 60–80 millió forintba kerülne, így viszont a költségek nem minket terhelnek – fejtette ki Markó.
A polgármester azt is elmondta, hogy a hír hallatán már vannak érdeklődők, s ezért tervezik, hogy műugrószakosztályt is létrehoznak a Gödi SE-n belül. Bár nagyon nem kell sietniük. – Nem halad túl gyorsan az építkezés, az igaz – árulta el, megjegyezve: talán a nyár elején megindulhatnak a gépek, de kérdéses, idén átadják-e a létesítményt az ugrótoronnyal.
A szakszövetség elnöke, Tuzson Bence korábban úgy nyilatkozott, a sportág űzésére lehetőséget adó fővárosi létesítmény megépítése után – amely a tavalyi vizes világbajnokságnak otthont adó Duna Arénában van – a műugrószövetségnek szüksége van még egy bázisra. Ez lenne a gödi, amely jelen pillanatban még sehogy sem áll. A Dunakeszi és Vác között húzódó kisváros egyébiránt Tuzson Bence választókerületéhez tartozik, az ugyanakkor kérdéses, ezzel a beruházással lehet-e nyerni akár egyetlen szavazatot is.