A The Times című brit lap keddi száma által ismertetett felmérés szerint a skótok 52 százaléka szavazna igennel a függetlenné válásra.

Brüsszel és Berlin teljesen elvágná magát az orosz gáztól
Friedrich Merz támogatja az uniós tiltás bevezetését.
A The Times című brit lap keddi száma által ismertetett felmérés szerint a skótok 52 százaléka szavazna igennel a függetlenné válásra.
A megkérdezettek 47 százaléka támogatja, hogy Nicola Sturgeon skót miniszterelnök terveinek megfelelően két éven belül újabb referendumot tartsanak az ügyben, míg 45 százalékuk ellenezte ezt.
Az 52 százalékos támogatottság a függetlenségpártiak legnagyobb előnye 2016 júniusa, vagyis a brit európai uniós tagságról tartott népszavazás óta – emlékeztetett a The Times.
A felmérést a Michael Ashcroft politikus, a kormányzó brit Konzervatív Párt egykori alelnöke által fémjelzett közvélemény-kutató műhely készítette az új brit kormányfő, a július 24. óta hivatalban lévő Boris Johnson múlt heti skóciai látogatása után. Az eredmények szerint a Munkáspárt támogatóinak harmada, az EU-tagságot pártolók többsége és a 2014-es függetlenségi népszavazáson az elszakadást elutasítók 18 százaléka most igennel szavazna a kiválásra. A Konzervatív Párt skóciai támogatóinak több mint 90 százaléka, valamint a függetlenné válásra szavazók 10 százaléka viszont nemet mondana.
Az életkor szerinti megoszlást tekintve az 50 év alattiak többsége – a 18-24 év közöttiek 62 százaléka – támogatja Skócia elszakadását.
A skótok több mint fele úgy véli, hogy a brexit erősíti a függetlenség gondolatát, amely valóra is válna egy második népszavazáson.
A skót kormány május végén beterjesztette az edinburghi parlamentben a törvénycsomagot, amelynek célja az újabb skóciai függetlenségi népszavazás kiírásának jogszabályi előkészítése.
A tervezet nem tartalmaz időpontot, Nicola Sturgeon miniszterelnök, a függetlenségre törekvő Skót Nemzeti Párt (SNP) vezetője azonban többször is azt mondta, hogy még a következő skóciai parlamenti választások előtt, vagyis 2021-ig ismét népszavazást kell tartani a skót függetlenségről, ha Skóciát – ahol a túlnyomó többség az EU-ban maradásra voksolt – akarata ellenére kiléptetik az Európai Unióból. A politikus a The Guardian című brit lap szerdai számában megjelent interjújában hozzátette, 2020 második felét tartaná megfelelő időpontnak.
A referendum kiírásához a brit kormány hozzájárulása is szükséges, és London már korábban jelezte, hogy nem fogja jóváhagyni az újabb skót függetlenségi népszavazást. Ezzel kapcsolatban a skót miniszterelnök az interjúban azt mondta, előbb fogadják el a törvénycsomagot a skóciai parlamentben, majd csak utána kezdenek egyeztetéseket a brit kormánnyal.
Nicola Sturgeon újfent hevesen bírálta a brexittel kapcsolatban az új brit kormányfőt. Boris Johnson szerinte „úgy beszél a brexitről, különösen a brit európai uniós tagság megállapodás nélküli megszűnéséről, mintha ez a legnagyobb rendben lenne, és bárki, aki szerint nincs, az borúlátó”. Mint mondta, kettejük múlt heti találkozóján ismét világossá tette álláspontját, miszerint a megállapodás nélküli brexit katasztrofális lenne.
Friedrich Merz támogatja az uniós tiltás bevezetését.
Brit védelmi cégek is részt vehetnek az EU által finanszírozott projektekben.
Kétszeres villamoskapcsolat és új olajvezeték jön.
Az amerikai egyetem szerint a döntés politikai megtorlás.
Mérget fecskendeztek Kecskemét ősi fájába
Az Orbán-gyűlölő humorista az anyját is felrobbantaná és közben sortüzet vizionál
Mit főzzek hétvégén? 13 olcsó recept hó végére
Ítéletet mondott a nagy német hitelminősítő a Hell Magyarországról: ez a döntés
Fecső Judit 450 ezres albérletet keres, miután bilincsben vitték el
Arab vevők viszik a leállított magyar kamionokat
Légiósokat ereszt szélnek a nemzetközi színtérre készülő Fradi
Így lesz fényes a csempe súrolás nélkül, a nagyi trükkje mindig beválik
Lamine Yamal követelései a barcelonai csapattársait is nagy bajba sodorják
Szívműtétje után egy hónappal megjelent a nyilvánosság előtt Nyilasi Tibor
Ancelotti leleplezte a Real Madrid tervét, majd váratlan bejelentést tett
Slot elmondta, Szoboszlainak kivel kell megharcolnia a helyéért a jövőben
Friedrich Merz támogatja az uniós tiltás bevezetését.
Brit védelmi cégek is részt vehetnek az EU által finanszírozott projektekben.
Kétszeres villamoskapcsolat és új olajvezeték jön.
Az amerikai egyetem szerint a döntés politikai megtorlás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.