A Hír TV Globál című műsorában Gálik Zoltánt, a Corvinus Egyetem docense elemzi a Brexit körüli eseményeket Gantner Barnabás műsorvezetése mellett.
Zajosra sikerült a felfüggesztés előtti utolsó parlamenti nap éjszakája. Amikor a lordok házának szertartásosan érkező ceremóniamestere a felsőházba invitálta az alsóházi képviselőket, hogy ott hivatalosan meghallgassák a királynő döntését a parlamenti munka ideiglenes felfüggesztéséről, néhány képviselő nemtetszésének adott hangot.
Ezután az egyébként rendkívül udvarias közegben már-már botrányszámba menő lökdösődés alakult ki a pulpitus körül, amikor ellenzékiek egy csoportja megpróbálta elállni az elnök útját, hogy ne mehessen át a felsőházba. Az ülést vezető John Bercownak kellett rendre utasítania a honatyákat.
A parlamenti munka felfüggesztése előtt azonban több fontos javaslatról is szavazott a tisztelt ház. Másodszor is elutasították Boris Johnson javaslatát az október végi előrehozott választásokról. A kormányfőnek az alsóházban 434 voksra lett volna szüksége, de csak 293-an szavaztak az indítvány mellett. A javaslatot benyújtó kormányfő beszédében azt mondta, nem adja fel, megállapodást akar, de haladékot nem kér.
Nem számít, hogy a tisztelt ház mennyi mindent talál még ki, hogy a kezemet megkösse, Elnök úr, én arra törekszem, hogy a nemzeti érdekeknek megfelelő megállapodást kössek. Kormányom nem fogja késleltetni a kilépést. Nem engedjük, hogy a népszavazás eredményének végrehajtását lassan elfojtsák. És miközben az ellenzék elbújik a kötelessége elől és válaszokat igyekszik találni a szavazóinak, azt mondom, nem rejtőzhetnek el örökké! – támadt neki az ellenzékének Boris Johnson. Hozzátette azt is, a nép hamarosan ítéletet mond felettük, vagyis választáson zavarja el őket.
Az ellenzéki pártok attól tartanak, hogy ha októberre előrehozott választást írnának ki, és azt a Konzervatív Párt megnyeri, akkor Johnson az új parlament segítségével visszavonatná a rendezetlen Brexit tilalmáról szóló törvényt, amelyet a képviselők szeptember negyedikén fogadtak el. Ez kötelezi elvileg Boris Johnson kormányát arra, hogy mindenképpen megállapodással lépjen ki az Európai Unióból. A Munkáspárti honatyák ezt még jogi úton is kikényszerítenék, sőt szakértők arról beszéltek, hogy Johnson akár még börtönbe is kerülhet, ha ellenáll. A munkáspárti vezető Johnson retorikáját is kritizálta.