Róháni: Teherán jövőre kevésbé lesz ráutalva az olajból származó bevételekre

Forrás: MTI2019. 12. 08. 10:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Irán jövőre igyekszik csökkenteni az ország függését az olajból származó bevételektől, hogy ezzel is enyhítse az amerikai szankciók következményeit – jelentette be Haszan Róháni iráni elnök vasárnap az ország parlamentjében, ahol bemutatta a jövő évi költségvetési tervezetet.

„Ez a költségvetés azt üzeni a világnak, hogy a szankciók ellenére is irányítás alatt tartjuk az országot” – jelentette ki Róháni.

Az elnök bejelentette továbbá, hogy kormánya és Moszkva közt a befejező szakaszba jutottak a tárgyalások egy Iránnak folyósítandó, 5 milliárd dolláros orosz kölcsönről is, valamint 15 százalékos fizetésemelést ígért az állami szektor dolgozói számára.

Beszédében hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok és Izrael nem tudta a szankciókkal meggyengíteni Iránt.

A síita állam kormányának fiskális éve 2020. március 20-án, a perzsa újévkor kezdődik.

Irán súlyos gazdasági nehézségekkel küzd azóta, hogy Donald Trump amerikai elnök tavaly májusban felmondta a 2015-ben kötött, az iráni atomprogramról szóló többhatalmi atomalkut, és a korábban felfüggesztett, elsősorban az iráni olajszektort érintő szankciókat is újra életbe léptette.

Az országban legutóbb november 15-én robbant ki újabb tüntetéshullám, amelyet az indított el, hogy a kormány váratlanul bejelentette: háromszorosára növeli a benzin árát. A kormányellenes demonstrációk megszervezésével Teherán az Egyesült Államokat, Izraelt és Szaúd-Arábiát vádolja.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.