Dél-Európában keres szakképzett munkaerőt a német menekültügyi hatóság

Az iskolázatlanság megnehezíti a fejlődő országokból érkező bevándorlók beilleszkedését a német munkaerőpiacra. A szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) vélekedése szerint a migránsok kis hányadára lehet képzett munkaerőként tekinteni, s rámutattak, hogy az integrációs tanfolyamok résztvevőinek nagyjából tizenhét százaléka írástudatlan – olvasható a Deutsche Welle portálon.

Magyar Nemzet Online
Forrás: Deutsche Welle2020. 02. 05. 15:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hans-Eckhard Sommer, a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal vezetője úgy gondolja, Németországnak inkább Dél-Európából kellene szakképzett munkaerőt toboroznia. Az eredetileg a Rheinische Post nevű lapban megjelent Sommerrel készült interjúból kiderül, szerinte sok a jól képzett, munkanélküli fiatal Európa déli államaiban, akiknek az integrációja egyszerűbb feladat lenne.

A BAMF vezetője figyelmeztetett, ha kivonják a képzett munkaerőt a fejlődő országokból, az gátolhatja ezen országok gazdasági növekedését. Javaslata szerint Németországnak inkább az oktatás fejlesztésében és munkahelyek létrehozásában kellene támogatni őket.

- Ha megakadályozzuk vagy nem segítjük az elmaradottabb államok fejlődését, azzal azt kockáztatjuk, hogy újabb bevándorlócsoportok érkezhetnek – mondta Sommer.

Az eredeti cikket IDE kattintva olvashatják.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.