A lap szerint a közvéleménykutatások és a felmérések ezúttal is tévednek, csakúgy, mint a 2016-os választások idején.
Bident nagyrészt el fogják felejteni
Az újabb nyaralás miatt is támadják a leköszönő elnököt.
A lap szerint a közvéleménykutatások és a felmérések ezúttal is tévednek, csakúgy, mint a 2016-os választások idején.
A közvéleménykutatások esetleges félrevezető mivoltának egyik fő magyarázatát a lap abban látja, ahogyan felmérők megfogalmazzák a kérdéseiket. A megfogalmazás ugyanis már sok esetben eleve meghatározza a lehetséges válaszokat. A The Hill hivatkozik a Gallup közvéleménykutató intézet még évekkel korábbi egyik felmérésére, mely szerint ugyanarra a témára megfogalmazott válaszok nagyon is különbözőek lehetnek, attól függően, hogy a közvéleménykutatók „milyen nyelvezetet” használtak.
A The Hill úgy vélte: a felmérésekben résztvevők a válaszaikat sokszor a társadalmilag kívánatosnak tartott formában fogalmazzák meg. Ez történt a 2016-os elnökválasztáson is – szögezte le a lap, hozzátéve, hogy az emberek jó része ilyen helyzetekben – közvéleménykutatóknak válaszolva – nem szereti a konfrontációt, és inkább azt mondja, amit a feltételezése szerint elvárhatnak tőle.
A lap szerint jelenleg olyan kiélezett a politikai légkör, hogy akik a Trump/Pence-párosra szavaznak, ezt inkább nem osztják meg a közvéleménykutatókkal. A libertárius Cato Intézet nemrégiben készített felmérése is ezt a feltételezést erősíti. A felmérés szerint ugyanis a megkérdezettek csaknem kétharmada azt mondja, a politikai klíma olyan kiélezett, hogy inkább nem kívánja őszintén feltárni az álláspontját.
A The Hill hangsúlyozta azt is: a felmérések esetlegesen félrevezető mivolta betudható a kutatás módszereinek és a kiválasztott válaszadók körének is. Sok tényezőtől függ a válaszadók kiválasztása. Például attól, hogy mely térségben és milyen demográfiai összetételű választói rétegek véleményét kérik. S még ha a közvéleménykutatók meg is jelölik a hibahatárokat, a felméréseik nem a népesség teljességének véleményét tükrözik. Ez lehetett a 2016-os választások félrevezető közvéleménykutatásainak egyik oka a Harvard Egyetem egyik – még 2016-ban, a választások után megjelent – elemzése szerint.
A közvéleménykutatásokra adandó válaszokat befolyásolják a készítésük pillanatában uralkodó hírek is. A The Hill leszögezte, hogy a demokrata párti elnökjelölt, Joe Biden fiáról szóló hírek mindenképpen befolyásolják a felmérésekben résztvevők válaszait.
A lap idézte a Gallup közvéleménykutató azon felmérését is, mely szerint a megkérdezett amerikaiak 56 százalékának az a véleménye, hogy most jobban él, mint négy évvel ezelőtt. Ezeknek az amerikaiaknak a körében sokkal magasabb a Donald Trumpra szavazók aránya, mint a demokrata párti kihívóját, Joe Bident támogatóké.
Joe Biden Trumppal szembeni eddigi előnye egyébként a legtöbb felmérés szerint fokozatosan apad. Trumpnak Ohióban és Georgiában már sikerült fordítania és átvennie a vezetést a támogatottságot illetően, és az elnök átvette a vezetést Floridában is. Floridát egyébként az elemzők kulcsfontosságúnak tartják a választási győzelem szempontjából.
Az újabb nyaralás miatt is támadják a leköszönő elnököt.
Sikerrel járt a texasi főügyész fellépése.
A legjobb állapotban az észak-németországi brokdorfi atomerőmű van.
A magyar elnökség egyik legnagyobb sikere a Budapesti Nyilatkozat elfogadása volt.
Mutatjuk, milyen idő lesz szilveszterkor
Kéri László az ünnep tiszteletére ismét bohócot csinált magából
Rossz hírünk van: ezek a csillagjegyek lesznek 2025 elejének nagy vesztesei
Pattanásig feszült a helyzet Romániában: mindenre felkészülten várakoztak a vadászgépek
Édes fotón mutatta meg kisfiát Weisz Fanni: „Ennél nagyobb ajándékot elképzelni se tudnék”
Kifakadt a NATO-parancsnok: ha ettől sem kap észbe Európa, semmitől
Megszűnik az ügyfélkapus bejelentkezés
Csapata képtelen nyerni, de a magyar válogatott focista saját teljesítményével elégedett
Hungária koncert az év utolsó napján a Duna tévében
Ismeretlen kísérleteket végezhettek az éltveszélyes, többszintes bunkerben, amelyet idehaza találtak + videó
A világrekord a cél: egy magyar katona és társa 24 órán belül nekivágnak az Atlanti-óceán átevezésének
Kirúgták Soros ügyészét
Az újabb nyaralás miatt is támadják a leköszönő elnököt.
Sikerrel járt a texasi főügyész fellépése.
A legjobb állapotban az észak-németországi brokdorfi atomerőmű van.
A magyar elnökség egyik legnagyobb sikere a Budapesti Nyilatkozat elfogadása volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.