Biden egy hónapja válaszra sem méltatja a Black Lives Matter mozgalmat

A faji méltányosságról beszélgetett Joe Biden civil jogi vezetőkkel, a találkozóra azonban nem hívott meg senkit a Black Lives Matter mozgalomtól. A BLM-esek fel is háborodtak ezen, mert szerintük ők segítik hatalomra Bident, ezért elfogadhatatlan, hogy nem hívták meg őket.

Forrás: V4NA HÍRÜGYNÖKSÉG2020. 12. 14. 15:36
BIDEN, Joe
Wilmington, 2020. november 8. Joe Biden demokrata párti elnökjelölt köszönti támogatóit a Delaware állambeli Wilmingtonban 2020. november 7-én. A CNN szombaton jelentette be, hogy Joe Biden megnyerte az amerikai elnökválasztást republikánus ellenfelével, Donald Trumppal szemben, miután Pennsylvaniában is õ kapta a legtöbb szavazatot. Trump nem ismeri el Biden gyõzelmét, szerinte õ nyerte meg a választást, és azt állította, hogy több tízezer levélszavazat a választás napján urnazárás után érkezett be, ami szerinte törvénytelen. MTI/EPA/Jim Lo Scalzo Fotó: Jim Lo Scalzo
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiába írt korábban a Black Lives Matter társalapítója levelet Joe Bidennek arról, hogy ők segítették győzni az elnökválasztásnál, és ezért most követelik a jussukat, a jelek szerint ez nem hatotta meg a demokrata politikust, sőt. Mint kiderült, az Egyesült Államok elnökválasztásának valószínű nyertese nemrég civil jogi vezetőkkel tartott megbeszélést a faji méltányosságról, a BLM azonban nem volt hivatalos erre a találkozóra.

Az online megbeszélésen Joe Biden és Kamala Harris is részt vett, a meghívottak között pedig ott volt például Al Sharpton civil jogi aktivista, a National Urban League, valamint a civil jogokkal foglalkozó ügyvédi bizottság, a Lawyers' Committee for Civil Rights Under Law vezetői. Nem kapott azonban meghívást a BLM mozgalom egyik vezetője sem, pedig korábban arra számítottak, hogy jó lesz az együttműködésük Bidenékkel.

Az incidens nem kerülte el természetesen a Black Lives Matter figyelmét sem. A mozgalom közösségi oldalán sértetten jelentették be, hogy bár ők a történelem legnagyobb társadalmi és igazságügyi mozgalma, mégsem hívták meg őket a beszélgetésre. Ezt a csoport elfogadhatatlannak tartja, mert szerintük megérdemelnek egy helyet az asztalnál.

Egy későbbi bejegyzésben arról írtak, hogy a XXI. századi civil mozgalmak között ott van a BLM is, és ha őket figyelmen kívül hagyják, azzal több millió embert hagynak figyelmen kívül – akik mind segítették Bidenéket a választáson. Ráadásul figyelmeztetést is küldött a mozgalom a megválasztott elnöknek és alelnökének, miszerint figyelik őket és várnak, de már belefáradtak a várakozásba.

Vészhelyzetté nyilvánították a rasszizmust egy amerikai városban

A városvezető ezzel a lépésével más városokhoz csatlakozott. Mindeközben a betiltandó dolgok listája tovább bővült: ezúttal azokkal a szavakkal, amikben a „fekete” szó negatív jelentéssel bír.

Közegészségügyi vészhelyzetté nyilvánította egy rendelettel a rasszizmust az amerikai Louisville demokrata polgármestere. Az erről tartott tájékoztatón Greg Fischer elmondta, hogy a rendeletből látszik, milyen szociális, gazdasági, fizikai és mentális egészségügyi hatásai vannak a rasszizmusnak, nemcsak a fekete bőrű lakosokra, hanem általában mindenkire.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.