„Elfogadhatatlan, hogy minden hajó az olasz partokat veszi célba”

Drasztikus változásokat sürget a migrációs politikában Nicola Molteni belügyminiszter-helyettes.

2021. 06. 01. 16:49
Lampedusa, 2020. április 28. Európába igyekvõ illegális bevándorlók érkeznek a szicíliai Lampedusa kikötõjébe 2020. április 28-án. A kis hajón 100 migráns: 49 férfi, 44 nõ és 7 kiskorú érkezett Afrikából Olaszországba. MTI/EPA/ANSA Fotó: -
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Líbiának juttatott anyagi támogatással fékezné meg a bevándorlók útra kelését Nicola Molteni olasz belügyminiszter-helyettes. A Liga politikusa az Il Libero quotidiano napilapnak fejtette ki, hogyan képzeli el pártja az észak-afrikai országokból induló tömeges migráció megfékezését. Mario Draghi a kormányalakítást követően a Matteo Salvini jobbkezeként ismert Nicola Moltenit nevezte ki a belügyi tárca helyettesének, hogy Luciana Lamorgesével együttműködésben dolgozzon az országra nehezedő migrációs krízis megoldásán.

– Azért döntöttünk a Mario Draghi vezette kormányba lépés mellett, hogy megakadályozzuk a bevándorlók állampolgársághoz juttatását

– magyarázza Molteni a Liga stratégiai lépését. A baloldal által évek óta erőltetett „ius soli” bevezetése ugyanis még inkább indulásra ösztönözné a tömegeket. A legutóbbi EU-csúcson egyértelművé vált, hogy Olaszország nem támaszkodhat a közös teherviselésre, egyedül kell megoldania a Földközi-tenger migrációs útvonalán tömegesen érkező bevándorlók elhelyezését. – Legközelebb a júniusi csúcstalálkozón kerülhet újra tárgyalásra a kérdés, az olaszoknak azonban addig is lépnie kellene – sürgetett Molteni.

A felmérések szerint hetvenezer észak-afrikai bevándorló készülődik Olaszországba, illetve Európába a jobb élet reményében.

A belügyi tárca helyettese kijelentette, hogy pártja elfogadhatatlannak tartja a mindeddig szóba került megoldásokat is, mivel nem jelentenek valódi védelmet Olaszországnak. Nem mutatnak túl a már hatályban lévő dublini egyezményen, mely szerint az első fogadó ország felelős a területére érkező bevándorlók menekültstátuszának elbírálására. A Ligának más elképzelése van a felelősség megosztásáról.

Molteni a többi európai kikötő bevonását szorgalmazza, elfogadhatatlannak tartja, hogy minden hajó az olasz partokat veszi célba.

– Ha egy német civil szervezet hajója vesz a fedélzetére bevándorlókat, akkor szállítsa őket Németországba – fejtette ki elképzeléseit. – Olaszországnak turistákra van szüksége, hogy kilábalhasson a súlyos gazdasági recesszióból, nem pedig bevándorlókra – mondta.

A Liga politikusa a zárt kikötők visszaállításában és az észak-afrikai országokkal, Líbiával, Tunéziával, Algériával való együttműködésben látja a megoldást. A déli partok szigorú ellenőrzése nagyban hozzájárulhatna az induló tömegek megfékezéséhez, következésképpen a tengerben életüket vesztők számának csökkentéséhez. Az észak-afrikai országok belső határvédelmének a fontosságára is kitért, mivel a kontinens belsejéből, Nigerből és Csádból érkezők is indulnak Líbiából.

– Jól ismert, hogy ezen az útszakaszon érkeznek az iszlám fundamentalisták is Európába

– mutatott rá a migráció okozta egyik legnagyobb problémára Molteni. Az afrikai országok parti őrségeinek a finanszírozása megtérülő befektetést jelentene az európai országoknak, egyben a tengerben életüket vesztők száma is jelentősen csökkenne. Molteni a szabályozott bevándorlás mellett teszi le a voksát. Ez megengedhetővé tenné, hogy Európa biztonságot nyújtson a háborús övezetből menekülő személyeknek, ahogyan azt Salvini a belügyminisztersége idején tette.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.