Sorosról kapott kérdéseket a kongresszusban az amerikai külügyminiszter

Blinken tagadta, hogy bármiféle kommunikációt folytatott volna Sorossal, de azt mondta, nem beszélhet senki más helyett a külügyminisztériumban.

Forrás: Tűzfalcsoport2021. 10. 11. 15:13
BLINKEN, Antony
Prizs, 2021. oktber 5. Antony Blinken amerikai klgyminiszter felszlal a Gazdasgi Egyttmkdsi s Fejlesztsi Szervezet, az OECD miniszteri tallkozjn Prizsban 2021. oktber 5-n. MTI/AP/Patrick Semansky Fotó: Patrick Semansky
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Antony Blinken amerikai külügyminiszter Soros Györgyhöz fűződő „sajátos” kapcsolatát Pamela Geller, az antimuszlim, izraelpárti The American Freedom Defense Initiative nevű szervezet elnöke nemrégiben leplezte le – írja a Tűzfalcsoport Blogstar oldal.

A cikk felidézi, hogy májusban az Egyesült Államok külügyminisztere személyes szankciókat jelentett be a korábbi albán elnök (1992–1997) és miniszterelnök (2005–2013), Sali Berisha ellen jelentős korrupció miatt, és kitiltotta őt, a feleségét és gyermekeit az Egyesült Államokból. Berisha a Demokrata Párt nevű jobbközép politikai párt élén állt, amelyet 1990-ben alapítottak a nemzet kommunista rezsimjének kiszorítása után.

A hetvenhat éves albán politikus, aki mindkét Bush szövetségese volt, jelenleg ellenzéki képviselőként van jelen az albán parlamentben, amelyet most az albán Szocialista Párt vezet.

Albánia visszatérő célpont

A Tűzfalcsoport oldalán megjelent írásban kitérnek arra, hogy korábban az olasz nyelvű Albania News Soros Györgyről írt az albán köztársasági elnök nevezetes kijelentése kapcsán. A cikk háttere, hogy számos elemző szerint az albán Strache-ügy robbant ki, amely miatt egy hónapja szervezik a tüntetéseket Edi Rama szocialista miniszterelnök és környezete ellen. A politikai instabilizálódás nyomán az ellenzék bojkottálta, az államfő pedig törölte a június 30-i önkormányzati voksolást, ám azt végül az ugyancsak populistának tartott kormányfő utasítására mégis megtartották; az egyesek szerint populista-nacionalista, mások szerint szuverenista – névleg szocialista – albán elnök „szuverén sodródásával”, amiként a cikkcím is megfogalmazza, az albánok „elkerültek egy csapdát, és egy olyan cselszövést, amelynek célja az ország polgári konfliktusba hozása”. Ilir Meta államfő már egyenesen Albániát destabilizáló célokról tett nyilatkozatokat, amelyekben sokan szuverenista árnyalatot véltek felfedezni. Albániában egyre szilárdabban van jelen az a politikai álláspont, hogy valójában az amerikai milliárdos, Soros György destabilizálja az országot.

Blinken közleményében és párhuzamos Twitter-üzenetében kijelentette, hogy Berisha a második kormányzati időszakában „korrupt cselekményekben vett részt, például közpénzekkel való visszaélésekben és hivatali folyamatokba való beavatkozásban, beleértve hatalmának saját javára szolgáló felhasználását és politikai szövetségeseinek és családjának gazdaggá tételét”. Részleteket vagy az állításokat alátámasztó bizonyítékokat nem csatoltak. Berisha kijelentette, hogy „nulla bizonyíték” áll rendelkezésre a korrupciós vádak mögött, és azt állította, hogy az amerikai kitiltás a Soros által támogatott üzletekből származó téves információkon alapult.

Berisha mindezért Sorost okolja, és azt nyilatkozta: bizonyítani fogja, hogy

nincs megfelelő bizonyíték ellene.

Továbbá felhívta a Biden-adminisztrációt arra, hogy bármilyen bizonyítékot, amennyiben rendelkezik ilyennel, nyújtson be a korrupcióra vonatkozóan.

Mély meggyőződésem, hogy ez az ellenem tett nyilatkozat teljes mértékben azon a téves információn alapult, amelyet Antony Blinken külügyminiszter úr egy sérült lobbifolyamatból szerzett, amelyben Edi Rama és Soros György – akik nem mellesleg közeli barátai – vesznek részt. Nincsenek tényeken alapuló konkrét bizonyítékaik, amelyek nem manipulációk vagy rágalmazások lennének. Szókimondó kritikusa voltam Soros Györgynek és közeli barátjának, Edi Ramának, emiatt az amerikai külügyminisztérium rám szállt. Nincs más magyarázat

– jelentette ki Berisha.

Soros és Berisha korábban nyilvánosan szembement egymással, Berisha 2017-ben azt mondta, hogy Soros a nagy barátból nagy veszély lett az albán nép számára.

Kijelentéseim Soros Györgyről és maffiájáról mint az albán demokrácia egyik legnagyobb veszélyéről hiteles dokumentumokon alapulnak. Az albán parlamentben a Soros és albániai hálózatának maffiamódszerekkel végrehajtott cselekedetei ellen tett kijelentéseim olyan tényeken alapulnak, amelyek a bolygó legfőbb spekulánsának tevékenységéről szóló, az Egyesült Államokban folyó viták előtt születtek

– magyarázta a Tűzfalcsoport beszámolója szerint az albán ellenzéki politikus.

Berisha a The Washington Times lapnak elmondta, hogy a Soros által támogatott civil szervezetek 2017 óta ellene uszítanak, emiatt nyilvánosan elutasította a szerb–koszovói határ módosítására vonatkozó javaslatokat. A volt albán kormányfő ellenezte azokat a területi csereügyleteket, amelyeket a Soros által támogatott civil szervezetek akartak, mert úgy vélte, hogy ez etnikai erőszakhoz fog vezetni, hozzátéve, hogy

a határok megváltoztatása a lakosság megtisztulását és eltolódását jelenti.

Azt is állította, hogy a területi csereügyletek amerikai támogatását Soros által támogatott csoportok tervezték, Edi Rama szocialista albán miniszterelnökkel együttműködve.

Blinkent Sorosról kérdezték

Lee Zeldin szövetségi republikánus képviselő a Soros-kapcsolatra hivatkozott, amikor Blinkent faggatta a külügyi bizottság júniusi ülésén a látszólag a semmiből hozott drasztikus szankciókról.

Milyen konkrét információkat oszthat meg a bizottsággal jelenleg, hogy igazolja ezt a drámai lépést?

– kérdezte Zeldin. Blinken tagadta, hogy bármiféle kommunikációt folytatott volna Sorossal, de azt mondta, nem beszélhet senki más helyett a külügyminisztériumban. A korrupciós bizonyítékok nyomására Blinken azt mondta, hogy minden megfelelő protokollt betartottak, miközben semmilyen bizonyítékot sem szolgáltatott a korrupcióról.

A Berisha állítólagos korrupciójáról szóló tények külügyminisztériumnak való közléséért a Kelet–Nyugati Menedzsment Intézet felelős. Az intézetet egy Delina Fico nevű nő vezeti, aki a Civil Társadalom Alapítvány igazgatója. A Kelet–Nyugat Menedzsment Intézet egyike a két, Soros által létrehozott szervezetnek (a másik a Közép-európai Egyetem), amelyről azt mondja, hogy állandó intézményként képzeli el. Ficót egykor eljegyezte Edi Rama albán szocialista elnök, majd egyik legközelebbi szövetségese, Bledi Çuçi vette feleségül.

A Tűzfalcsoport szerint nyilvánvaló, hogy Blinken nem beszélhet mások nevében, amikor Soroshoz vagy akár saját apjához fűződő kapcsolatairól van szó. Antony apja, Donald Blinken és felesége, Vera finanszírozták a Soros Közép-európai Egyetemén lévő Nyílt Társadalom Archívumot, amely magyar történelmi dokumentumok digitális gyűjteményét tartalmazza. A Soros Foundations Network egyik 2002-es jelentésében Blinken apja szerepel a CEU kuratóriumában, harmadik helyen Soros és Aryeh Neier után, ami arra utal, hogy igen komoly befolyással rendelkezik.

Donald Blinken 1994 és 1998 között az Egyesült Államok magyarországi nagykövete volt. Feleségével igen szoros kapcsolatban álltak az akkori szocialista kormánnyal.

A Hungarian Spectrum nevű blog, amely adományozói között Sorossal büszkélkedhet, Blinkent a 2020-as választások után potenciális külügyminiszterként ünnepelte, kiemelve, hogy

Magyarországot nem felejtik el a következő négy vagy nyolc évben Washingtonban.

A Tűzalcsoport eredeti cikke IDE kattintva érhető el.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.