Egy francia miniszter felszólította Európát, hogy lépjen fel az iszlamista szervezetek ellen

Marlene Schiappa, francia miniszter hétfőn "meglepetésének" adott hangot amiatt, hogy Helena Dalli, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa kapcsolatokat ápol a Femyso nevű, a muzulmán fiatalok európai szövetségével, amelyet az "iszlamizmus hamis bábjának" nevezett.

Forrás: MTI2021. 11. 22. 17:49
MACRON, Brigitte; MUKWEGE, Denis; Schiappa, Marlene; Murd, Nadia;
Prizs, 2019. februr 19. Brigitte Macron, Emmanuel Macron francia elnk felesge (j2) s Marlene Schiappa francia eslyegyenlsgi miniszter (b2) a Nobel-bkedjjal kitntetett Nadia Murd iraki kurd emberi jogi aktivistval (j) s Denis Mukwege kongi sebsz-ngygysszal, a vilg legfejlettebb llamait tmrt G7-es orszgcsoport nemek kztti egyenlsggel foglalkoz tancsad testletnek tagjaival a prizsi llamfi rezidencin, az Elyse-palotban 2019. februr 19-n. MTI/EPA/Yoan Valat Fotó: Yoan Valat
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyon aggaszt, hogy a biztos fogadta a Femyso képviselőit

 –  mondta Marlene Schiappa, az állampolgársági jogokért felelős kormánytag az Europe 1 rádiónak. A politikus a Marianne című francia hetilap riportjára reagált. A hetilap szerint az európai intézmények több ezer eurónyi támogatást nyújtanak az Európai Muzulmán Ifjúsági és Diákszervezetek Fórumának (Forum of European Muslim Youth and Student Organisations, Femyso), amelyet a hetilap a Muzulmán Testvériség nevű iszlamista szervezethez közel állónak minősít, és amely a "hidzsáb (a muzulmán nők arcát és testét elfedő lepel) szabadságáról" szóló, az Európa Tanácsban vitát kiváltó kampány kezdeményezője.

Az AFP francia hírügynökség emlékeztet rá, hogy Helena Dalli november 18-án a Twitteren egy fotót tett közzé, amelyen együtt szerepel a Femyso képviselőivel azt követően, hogy tárgyalt velük "az európai fiatal muzulmánok helyzetéről, valamint a sztereotípiák, a megkülönböztetés és a gyűlölet okozta kihívásokról".

Interjújában Marlene Schiappa kifejtette: a Femyso közösségi oldalain tett gyors szemléből számára az derült ki, hogy „agresszívan nyilatkoznak Franciaországról, de nemcsak a kormányról, hanem a francia kultúráról is, és minden rosszért Franciaországot hibáztatják”.

A francia politikus úgy fogalmazott: „vannak kétségeim”, hogy azok a szervezetek, amelyeket Franciaországban „szeretnénk feloszlatva látni, vagy már fel is oszlottak”, mint például a Nawa kiadó, amely Schiappa szerint „műveivel a dzsihádot legitimálja”, most majd nem az európai hivatalok ajtaján kopogtatnak-e, hogy pénzt és támogatásokat kapjanak.

Marlene Schiappa és Clément Beaune, az európai ügyekért felelős francia államtitkár úgy döntött: felkéri az európai biztost, adjon tájékoztatást arról, mi vezette arra, hogy fogadja e szervezet képviselőit.

Schiappa hangsúlyozta:

Franciaországban vállaltuk a felelősséget azért, hogy a köztársaság ellenségeinek nem adunk közpénzeket (...) Most Európának kell elvégeznie ezt a munkát.

Borítókép: Marlene Schiappa francia esélyegyenlőségi miniszter (Fotó: MTI/EPA/Yoan Valat)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.