Bulgária bevetette a katonaságot a török határon
A történtekről (többek között) tudósító Le Figaro emlékeztetett rá, hogy Bulgária honvédelmi minisztere, Georgi Panajotov hétfőn jelentette be, hogy a bolgár kormány 350 katonát és felszerelést vezényelt ki a bolgár–török határra, hogy fegyveres katonák segítség a bolgár határőrök és a rendőrök munkáját az egyre nagyobb számú illegális migráns feltartóztatásában, számolt be a Le Figaro.
A bolgár parlament még augusztusban szavazta meg hétszáz honvéd bevetését a Törökországgal és Görögországgal szomszédos határszakaszain, ahol a bolgár katonák, akkori feladatuknak megfelelően, pengés drótkerítést húztak fel. A felállított fizikai határzárnak csak a Törökországgal szomszédos szakasza 259 kilométer hosszú lett. A pengés huzalokat azóta számos helyen átvágták a migránsok. Bulgáriába január óta rekord számú, 6500 illegális bevándorló érkezett Afganisztánból, amely több mint háromszorosa a 2020-ban regisztrált illegális határátlépőknek. A Bulgáriába érkező migránsok túlnyomó többsége azonban még azelőtt az Európai Unió nyugatibb vidékei felé indul tovább, mielőtt kézhez kapná Bulgáriában menekültkérelmének elbírálását.
Forrás: lefigaro.fr
Emmanuel Macron havi ötszáz euróval támogatja a fiatalok továbbképzését és munkába állását
A francia kormányfő a közösségi médiában jelentette be kedden, hogy a francia kormány havonta ötszáz euróval támogatja azokat a 26 évnél fiatalabb franciákat, akik munkahely és/vagy képzettség hiányában hajlandóak valamilyen szakmát tanulni, képzésben részt venni. A havi juttatás feltételei a korhatáron kívül a heti 15-20 órás szakmai oktatásban való állandó részvétel, majd a képzés végén az álláskeresés vagy egy vállalati gyakornoki képzésben való részvétel lesz.
A francia kormány Egy fiatal, egy megoldás című programjának részét képező támogatásra 2022 március elsejétől lehet jelentkezni, és hozzávetőleg akár négyszázezer francia fiatalnak is megoldást jelenthet majd. A francia kormány célja egyrészt az egyes szakmákban jelentkező munkaerőhiány pótlása, valamint a munkahely és képzettség nélkül kallódó fiatalok motiválása és integrálása a társadalomba.
Forrás: leparisien.fr
Rekord mennyiségű algériai migráns érkezett Franciaországba a Földközi-tenger felől
Január óta tízezer algériai migráns lépte át Franciaország határát csak az ország délkeleti vidékén, a Spanyolországgal határos és a Földközi-tenger partján fekvő Pyrénées-Orientales francia megyén keresztül, számol be róla a France 3 regionális hírcsatorna.
Az algériai migránsok többsége Cerbère településen keresztül lép Franciaország területére, az embercsempészeknek fejenként kétezer eurót fizetnek a tengeri átkelésért. Cerbère-be érve sokan a francia vasút, az SNCF alagútján át botorkálva indulnak el az ország belsejébe. A francia hatóságok naponta több mint hatvan illegális bevándorlót találnak az életveszélyes útvonalon.
A határőrök csak októberben 39 embercsempészt tartóztattak le és hallgattak ki az átlagos havi tíz helyett. A France 3-nak nyilatkozó algériai férfiak azzal indokolják érkezésüket, hogy „Algériában nincs semmi, csak a társadalmi és politikai káosz. Értelmetlen ott élnünk” – mondja egyikük, és elismeri, hogy elégette minden személyi iratát, hogy ne lehessen kitoloncolni újonnan választott hazájából. A France 3 beszámolója szerint a menekültek többsége – jóllehet algériai – nem beszél franciául.
Forrás: valeursactuelles.com
Borítókép: MTI/AP/Valeria Mongelli