Forrás: Lefigaro.fr
Bevezetik a babacsekket Madridban
Az elnök, Isabel Díaz Ayuso bejelentette, hogy a kormány támogatást ad a gyermeket vállaló szülőknek. Január 1-jétől 500 eurós havi segítségre számíthatnak azok a 30 év alatti madridi nők, akik vállalják a szülői szerepet. A támogatás gyermekenként legfeljebb 14 ezer 500 euró lehet majd. Már a terhesség közepén folyósítani kezdik, a szülők a gyermek kétéves koráig jogosultak lesznek a babacsekkre. A támogatást azok is megkaphatják, akik szülés helyett az örökbefogadás mellett döntenek és ezzel szintén hozzájárulnak a madridi népesség növekedéséhez.
Egyetlen kritérium a kormány részéről, hogy a programban részt vevők Madrid területén éljenek. Ayuso újraválasztása utáni beiktatásán, júniusban jelentette be, hogy egy ambiciózus születési tervet akar útjára indítani, amely az anyaság védelmére és a születésszabályozásra összpontosít. A bejelentett havi összeggel a lélekszám emelése mellett egyebek mellett azt szeretné elérni, hogy gazdasági okokból senkinek ne kelljen lemondania a gyerekvállalásról Madridban.
Forrás: Vozpopuli.com
Az Egyesült Államokban eltörölnék az emelt szintű matematikaoktatást
Több mint kilencszáz amerikai matematikatanár és reáltantárgyakat oktató pedagógus írta alá azt a petíciót, amellyel az amerikai középiskolák emelt szintű matematikaoktatásának eltörlését szeretnék megakadályozni. Az Egyesült Államokban nagy vitát kiváltott reform kezdeményezőinek a célja, hogy megszüntessék az emelt szintű oktatásra jellemző faji egyenlőtlenséget: az afroamerikai és latino diákok alulreprezentáltságát. Az indítványozók által javasolt reform után az amerikai középiskolás diákok számára azonos, azonosan alacsony szintű matematikaoktatás állna csak rendelkezésre, hogy csökkenjen a teljesítményben mutatkozó – és a gyengébb képességűeket zavaró – jelentős különbség.
A nyílt levél aláírói – köztük a Harvard és a Yale egyetem tanárai – ugyanakkor arra figyelmeztetnek, hogy a középiskolában hátrányba kerülő és tehetséges matematikuspalánták élete a felsőoktatásban lesz jóval – és szükségtelenül – nehezebb: az egyetemeken még több erőfeszítést kell majd tenniük, hogy felzárkózzanak a nemzetközi iskolákból vagy az amerikai magánoktatásból érkező évfolyamtársaikhoz.
Forrás: Rt.com
Borítókép: A Michigan államban található Oxford főiskolája. (MTI/EPA/NIC ANTAYA)