Kirekesztő indokkal tiltottak ki egy zenészt a kirekesztés elleni tüntetésről

Ronja Maltzahn zenész fellépett volna a Fridays for Future nevű klímaaktivista csoport egyik tüntetésén, de a szervezet megdöbbentő indokkal lemondta a koncertet – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.

Forrás: V4NA Hírügynökség2022. 03. 24. 14:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendszeresen tüntetést tart valamelyik európai nagyvárosban a Fridays for Future (FFF) nevű klímavédő aktivistacsoport. Legközelebb pénteken a németországi Hannoverben terveznek nagyszabású demonstrációt. Az eredeti tervek szerint a megmozduláson fellépett volna Ronja Maltzahn zenész is, az FFF azonban lemondta a fiatal művész koncertjét – írja a V4NA.

A szervezet szerint ugyanis fehér bőrűként a fiatal nő nem viselhet raszta hajat, mert az

a kulturális kisajátítás egy formája, hiszen nekünk fehér embereknek nem kell szembenéznünk a történelemmel vagy az elnyomás kollektív traumájával a kiváltságaink miatt.

– olvasható az FFF üzenetében.

A szervezet azt is írta az indoklásban, hogy egy fehér bőrű és raszta hajú résztvevő megakadályozza a csoportot abban, hogy „egy gyarmatellenes és rasszizmusellenes narratívát alkalmazzon ebben a globális sztrájkban”. Ronja Maltzahn az Instagram oldalán osztotta meg az elutasító üzenetet, amellyel lényegében egy komoly kirekesztő indokkal tiltották ki a kirekesztés elleni tüntetésről. AZ FFF – hogy megmutassa a nyitottságát – hagyott egy kiskaput a fiatal zenésznek, aki csellón, gitáron, ukulelén és zongorán játszik. A szervezők azt írták a nőnek, hogy „ha úgy döntesz, hogy péntekig levágod a raszta hajat, természetesen szívesen látunk a demóban, és engednénk játszani”.

Ronja Maltzahnt meglepte, és egy kicsit sokkolta is az FFF döntése. A bejegyzésében azt írta,  „alig vártuk, hogy zenénkkel példát mutassunk a béke és a diszkrimináció ellen. Kár, hogy külső sajátosságok miatt kirekesztettek minket. Nem akarunk senkit kulturális háttere miatt diszkriminálni, hanem inkább színpadot kívánunk adni a kulturális sokszínűségnek, értékelni és ünnepelni azt, kiállni a nemek közötti egyenlőség és a tolerancia mellett. Remélem, hogy a hallgatóink ezt a képet a zenénken keresztül kapják meg, és nem az ellenkezőjét” – írta a zenész, akitől az FFF később bocsánatot kért a durva hangnemért. A raszta hajat azonban továbbra sem hajlandó megtűrni az eseményén.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pixabay)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.