Az amerikai külügy kioktat, noha Magyarország szerintük is parlamentáris demokrácia

Mondjuk, legalább egy pozitívum van a jelentésben.

Forrás: Tűzfalcsoport2022. 04. 29. 14:09
Kijev, 2022. január 24. A kijevi amerikai nagykövetség épülete 2022. január 24-én. Az amerikai külügyminisztérium elõzõ nap "a folyamatos orosz katonai fenyegetésre" és a súlyos koronavírus-járványra hivatkozva Ukrajna elhagyására szólított fel minden amerikai diplomatacsaládot, a külképviseleti személyzet minden olyan tagját, akinek jelenlétére ott nincs feltétlenül szükség, és általában az Ukrajnában tartózkodó amerikai állampolgárokat. MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko Fotó: Szerhij Dolzsenko
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Földön tovább pusztít a világjárvány, Európában évtizedek után ismét háború dúl, a világon mindenhol elszabadultak az árak a rekordinfláció miatt.

Az Amerikai Egyesült Államokban is. Ennek ellenére mégis mivel foglalkozik az amerikai külügyminisztérium? Hát természetesen Magyarországgal. Nemrégiben tették közzé a hazánkról írt 2021-es emberi jogi gyakorlatokról szóló országjelentést, ebből szemezgetett most Olvasóinak a Tűzfalcsoport oldala.

A vezetői összefoglalóban ilyen megállapítást tettek: 

Nem érkezett jelentés arról, hogy a biztonsági erők tagjai rendszeres visszaéléseket követtek volna el, bár meg nem erősített jelentések szerint a déli határra vezényelt biztonsági erők bántalmazták az országba belépni próbáló migránsokat.

Ó, a meg nem erősített jelentések! Hát, ha valamire nincs bizonyíték, akkor is fontos beleírni egy külügyminisztériumi anyagba, attól sokkal komolyabban vehető lesz, ha híresztelések és pletykák szerepelnek benne – olvasható a Tűzfalcsoport cikkében.

A nem kormányzati szervezetek (NGO-k) megjegyezték, hogy a bántalmazási esetek kivizsgálása gyakran nem volt hatékony, a tisztviselők vád alá helyezése és büntetőeljárás útján történő felelősségre vonása alacsony volt... – már rögtön a jelentés elején világossá válik, kik jelenteken az amerikaiaknak. E sorok olvasásakor nagyobb összegben mertünk volna fogadni, hogy ezek az NGO-k a Soros-hálózathoz tartoznak, de mivel úriember nem fogad biztosra, ahogyan tovább haladtunk a jelentéssel, ez egyértelműen ki is derült. A börtönök telítettségéről szóló résznél ugyanis fel is bukkan a Magyar Helsinki Bizottság neve hivatkozási alapként. Sőt a későbbiekben az olvasó az Amnesty International nevével is találkozhat – írja a Tűzfalcsoport.

A jelentés számos esetben hivatkozik az Európai Bizottság 2021-es jogállamisági jelentésére is, mely mint tudjuk, tele van hazugságokkal és ferdítésekkel.

Az amerikai Külügyminisztérium legújabb emberi jogi jelentése a következő területeken lát gondokat Magyarországon: 

• a hatalom igyekszik beleszólni a bírói függetlenségbe, próbálja csökkenteni azt (azt kifogásolja az USA külügyminisztériuma, hogy a bírói ítéletek egységesítésére törekszik a Kúria, mivel az egyes ügyek elbírálása az ország különböző részeiben nagyon eltérő volt az elmúlt években)

• önkényes, illetve törvénytelen beleavatkozás a magánszférába, ideértve, hogy kémprogram segítségével oknyomozó újságírókat, ellenzéki politikusokat, üzletembereket figyeltek meg (a Pegasus-ügyre utalnak, amelyről az adatvédelmi hatóság is megállapította, hogy nem történt illegális megfigyelés)

• a szólásszabadság és a sajtó önállóságának korlátozása, aminek része, hogy büntetés jár azért, ha valaki „elferdíti az igazságot, vagy riogat” (ezzel a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos büntetőjogi szigorításra utaltak)

• a Klubrádió analóg hullámsávjának megvonása (azt nem teszik hozzá, hogy sorozatos jogsértés miatt történt)

• immár jogi akadályokba ütközik a homoszexualitás bemutatása a médiában (elfelejtették megemlíteni, hogy a gyermekvédelmi törvény az öncélú szexualitás bemutatását tiltja, tehát a heteroszexuális aktusokét is)

• a menedékkérők ki vannak téve annak, hogy rövid úton kiutasítsák őket az országból (természetesen az illegális bevándorlókról van szó, láthatjuk, hogy az Ukrajnából, valóban háború elől az első biztonságos országba menekülőket beengedjük)

• politikailag megfélemlítenek, illetve törvényi úton gátolnak bizonyos civil szervezeteket, beleértve, hogy jogi elmarasztalást, illetve bírságot vonhat maga után a migránsok segítése (a „bizonyos civil szervezetek” a Soros-féle NGO-k, amelyek a civilség álcájába burkolódzva politikai tevékenységet végeznek)

• szélsőséges erőszak fenyegeti a romákat és a nemi kisebbségek képviselőit (minden bizonnyal összetévesztenek minket a muszlim bevándorlóktól hemzsegő Nyugat-Európával) 

A szokásos mantra, lényegében a Sargentini-jelentés hamis állításainak reprodukciója.

A dokumentum leplezetlenül sorolja fel a Soros-hálózat elleni „vétkeket”, védelmébe véve a 444.hu-t (nem tetszik nekik, hogy a jobboldali sajtóban Soros-blognak hívják, pedig az) és a CEU-t, valamint az NGO-kat. 

A jelentés egyébként a szokásos baloldali mantrákat sorolja fel, így leginkább a „független” (magyarul ellenzéki) sajtó sirámai, a gyermekvédelmi törvény kritizálása és a „civilek” helyzete bukkan fel a meglehetősen hosszú írásban (a Tűzfalcsoport csapata elolvasta, hogy olvasóiknak ne kelljen, de akinek van türelme ennyi ferdítést végigolvasni, bátran ajánljuk reggeli kávé helyett).

Mondjuk, legalább annyi pozitívum van a jelentésben, hogy azzal a mondattal kezdődik: Magyarország egy parlamentáris DEMOKRÁCIA.

Mindenesetre azok az olvasói a Tűzfalcsoportnak, akik találkoztak már az amerikai külügyminiszterről, Anthony Blinkenről szóló írásukkal, talán nem lepődnek meg a hazánkról szóló dokumentum politikai elfogultságán…

Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.

Borítókép: A kijevi amerikai nagykövetség épülete (Fotó: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.