Nyomást helyezne a magyar kormányra a Biden-kabinet

A Wall Street Journal szerint megtorlás volt a kettős adóztatás elkerülését kimondó magyar–amerikai adóegyezmény felmondása.

Forrás: Mandiner2022. 07. 14. 12:20
BIDEN, Joe
Washington, 2021. szeptember 1. Joe Biden amerikai elnök beszél a washingtoni Fehér Házban 2021. augusztus 31-én, ahol bejelentette, hogy az Egyesült Államok a mai napon véget vetett a 20 éve tartó afganisztáni háborúnak és ezzel befejezõdött az amerikai történelem leghosszabb háborúja. MTI/EPA/Michael Reynolds Fotó: Michael Reynolds
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Biden-kabinet nyomást kíván helyezni a magyar vezetésre a kettős adóztatás elkerülését kimondó egyezmény felmondásával – írta meg a Wall Street Journalra hivatkozva a Mandiner.

Az amerikai jobboldali lap vezércikke arról értekezik, hogy a baloldali Joe Biden-kormányzat most igyekszik nyomást gyakorolni a kettős adóztatás elkerülését kimondó egyezmény felmondásával a magyar vezetésre, miután Budapest egyelőre meghiúsította a multikra kivetendő egységes adó, a globális minimumadó tervét.

Az időzítés mutatja, hogy itt megtorlásról van szó – írja a vezércikk, azt kérdezve, hogy

de miért vállalná Magyarország a tizenöt százalékos adót, amikor a beruházások becsábítása érdekében jelenleg kilencszázalékos a vállalkozások nyereségadója? A franciák, a németek és mások emelést várnak tőle, mert gyűlölik az adóversenyt, véli a lap, pedig a maga 12,5 százalékos adójával Írország már bizonyította, hogy nagyon is sikeres lehet ez a stratégia.

Az értékelés idézi Orbán Balázs, a magyar miniszterelnök politikai igazgatójának minap megjelent olvasói levelét, amely szerint a járvány és a háború idején nem szabad korlátozni a rivalizálást, illetve újabb terhet rakni a növekedést alapvetően befolyásoló cégek vállára. Úgyhogy a terrorizálási próbálkozás nem jól veszi ki magát egy olyan ország részéről, amely a nemzetközi együttműködést hirdeti, írta a magyar politikus.

Mindeközben az új rendszer nem járna anyagi előnyökkel az USA szempontjából, veti fel a vezércikk, a republikánusok nem hajlandók adóügyben lemondani a nemzeti hatáskör egyetlen darabkájáról sem. Hát még a franciák és a kínaiak. Ők alighanem megtorpedózzák az egyezményt, ami azután mindenkinek jó volna, kivéve a nagyobb bevételekre áhítozó európai és amerikai politikusokat – olvasható a vezércikkben.

A Mandiner cikke IDE kattintva érhető el.

Borítókép: Joe Biden amerikai elnök (Fotó: MTI/EPA/Michael Reynolds)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.