A dokumentum szerint
a felek sziklaszilárdan elkötelezettek abban, hogy Oroszországot felelősségre vonják a széles körben dokumentált atrocitásokért és háborús bűncselekményekért, amelyeket reguláris fegyveres erői és segédcsapatai elkövettek, ideértve a zsoldos egységeket is.
Biden a tanácskozást követő közös sajtótájékoztatón az Oroszországgal szembeni közös fellépést emelte ki.
Megerősítjük, hogy Franciaország és az Egyesült Államok szövetségeseivel – NATO-szövetségeseivel, a G7 országcsoport államaival, az Európai Unióval – minden korábbinál erősebben ellenzi Oroszország brutális háborúját Ukrajna ellen
– mondta az amerikai elnök.
Úgy fogalmazott, hogy továbbra is közösen fognak fellépni a kegyetlenkedéssel szemben.
Azt is elmondta, hogy a közeljövőben nem tervez megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, de hajlandó lenne erre, ha az orosz államfő szándékot mutatna az ukrajnai hadművelet befejezésére. Kiemelte, hogy ezt csak a NATO-szövetségesekkel egyeztetve tenné.
Kész vagyok Putyin úrral beszélni, amennyiben valóban úgy döntene, hogy megoldást keres arra, miként tudna véget vetni a háborúnak. Eddig nem tett így
– fűzte hozzá.
Macron leszögezte: Ukrajna folytatódó háborús támogatása mellett a megfelelő időpontban készen fognak állni arra is, hogy a békét építsék.
Más témákra térve Biden arról is beszélt, hogy Macronnal részletesen megvitatták a Washingtonban szeptemberben elfogadott, úgynevezett inflációcsökkentési törvénycsomagból fakadó kereskedelmi kérdésekkel kapcsolatos francia aggályokat.
Mint mondta, az új szabályozást, amely egyebek között előnyben részesíti az amerikai mikrocsiptermelést és a megújuló energiaforrások kiaknázásához szükséges berendezések alkatrészeinek gyártóit, sosem szánták arra, hogy kizárják az európai szövetségeseket. Biden egyben jelezte, hogy a szabályozáson még lehet változtatni.