Egy messzi-messzi területen még együttműködnek az oroszok és a nyugatiak

Oroszország későbbre halasztotta kivonulását a Nemzetközi Űrállomásról.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2023. 04. 25. 21:39
A Nemzetközi Űrállomás
GMT096_EHDC2_1158 Fotó: International Space Station Forrás: Facebook
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jurij Boriszov, a Roszkoszmosz orosz űrkutatási hivatal vezetője nemzetközi partnereinek küldött levelében jelezte, hogy Oroszország 2028-ig meghosszabbítja részvételét a Nemzetközi Űrállomás (ISS) munkájában. Moszkva korábban bejelentette, hogy 2024 után kivonul az ISS-ről, és saját űrállomást épít.

Boriszov az űrutazás területén létrehozott eddigi legnagyobb és legsikeresebb projektként beszélt Oroszország, az Egyesült Államok, Európa, Kanada és Japán együttműködéséről.

Egyúttal örömét fejezte ki, hogy az ISS folytatja munkáját, és segít megvalósítani az emberiség legmerészebb elképzeléseit a világűr megnyitására. Alig két héttel korábban Boriszov vázolta Vlagyimir Putyin orosz elnöknek egy orosz űrállomás terveit, amely egyebek között egy orosz holdmissziót szolgálna ki. A becslések szerint 6,7 milliárd eurós költségű űrállomás azonban még csak a tervezési szakaszban van. Az építésével megbízott Energija űripari vállalat vezető tervezője, Vlagyimir Szolovjov 2022 decemberében azt nyilatkozta, hogy Oroszország vélhetőleg 2028-ban küldhet először legénységet az orosz űrállomásra. Moszkva 1986 és 2001 között önállóan működtette a Mir űrállomást.

Borítókép: A Nemzetközi Űrállomás (Fotó: Facebook/International Space Station)


 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.