Monica Lewinsky 21 évesen lett gyakornok a Fehér Házban, és akkor találkozott Bill Clinton akkori elnökkel, amikor ő a vezérkari főnök, Leon Panetta munkatársa lett. Nem sokkal később egy partin került közelebbi kontaktusba az elnökkel, s két éven át tartó viszony alakult ki közöttük.
Amikor 1998-ban kirobbant a botrány a sajtóban, Bill Clinton eleinte következetesen tagadott, de később kénytelen volt beismerni, hogy szexuális kapcsolata volt a fiatal hölggyel.
Az ügy minden híradás vezető témája volt hónapokig, ráadásul mivel Clinton a szenátus előtt is hazudott a kapcsolatról, így az a lehetőség is reális forgatókönyvnek tűnt, hogy a demokrata elnök belebukik a botrányba.
Ez végül nem történt meg, kettejük közül pedig nem Clintonnak (akit szép lassan kimosdatott a sajtó és a korabeli megmondóemberek), hanem a gyakornoklánynak fordult fel fenekestül az élete, miután kapcsolatukról szinte minden nyilvánosságra került a médiában, a szexuális aktus után foltossá vált ruhától kezdve a méreteken át, a fizikai érintkezés apró részleteinek kivesézéséig.
Monica Lewinsky hetekig bujkált édesanyja lakásában az újságírók és a paparazzik elől, de a kéretlen hírnév egy új formájával is szembe kellett néznie. Akkoriban indult hódító útjára az internet, és Lewinsky lett az internetes zaklatók legfőbb célpontja.
A televízióban rendre téma lett az eset, az úgynevezett szórakoztató műsorokban durva viccek sokasága hangzott el vele kapcsolatban, az Egyesült Államok legnézettebb talkshow-iban élcelődtek rajta, gyakorta ízléstelenül, a nemi életét kipellengérezve.
Később maga is beszélt minderről. „Akkoriban én voltam a világ legmegalázottabb embere” – fogalmazott.
Én voltam az első ember, aki az internet miatt globális megaláztatásban részesült
– tette hozzá.
Ráadásul hamar kiderítették róla, hogy korábban a középiskolai tanárával is hosszan tartó intim kapcsolatban állt, aki Clintonhoz hasonlóan ugyancsak házas volt, Monica Lewinsky pedig megkapta a bélyeget.