Újabb tíz halálos áldozata van a heves esőknek Észak-Kínában, így már harmincra nőtt a számuk a hét eleje óta. Az eltűntek száma szombaton 18 fővel nőtt, velük együtt már 45 ember hollétéről nem tudnak semmit hivatalosan. Hopej tartományban már több mint egymillió embernek kellett elhagynia otthonát, őket ideiglenes jelleggel főként szállodákban és iskolákban szállásolták el. A közösségi oldalakon megjelent videófelvételek szerint az települések utcáin úgy hömpölyög a barna víz, mintha folyók lennének.
A mezőgazdasági területek szintén víz alá kerültek. Az épületek is súlyos károkat szenvedtek: városonként több ezer otthon vált lakhatatlanná vagy semmisült meg teljesen. Baoding önkormányzata 2,2 milliárd dollárra becsülte a vihar okozta károkat.
Ám az előrejelzések továbbra sem kecsegtetnek sok jóval, meteorológusok szerint egy hónapig is eltarthat, mire az árvíz megszűnik a térségben.
Kínát július végén érte el a korábban a Fülöp-szigeteken pusztító, és a kontinens felett már viharrá szelídülő Doksuri tájfun. A napokban hatalmas mennyiségű eső zúdult Hopej tartományra, beleértve a Peking és Tiencsin városokat is – a kínai fővárosban 140 éve nem mértek ekkora esőt, emellett a melegrekord is megdőlt ezen a nyáron. Szakértők azonban már arra figyelmeztetnek, az éghajlatváltozás miatt gyakrabban kell majd számolni a mostanihoz hasonló időjárással. A kínai katasztrófavédelmi minisztérium közlése szerint csak júliusban 142 ember vesztette életét vagy tűnt el a szélsőséges időjárás következtében.