„Az autoriter magyar vezetőért lelkesedtek az amerikai konzervatívok a CPAC budapesti rendezvényén” – írja a CNN-re hivatkozva a Mandiner, amely szerint a cikk hangneme nem meglepő, hiszen az amerikai baloldal kifejezetten ellenséges narratívában számolt be az egyébként nagy sikerrel záruló eseményről, amelyet a brüsszeli NatConnal ellentétben senki sem akart ellehetetleníteni.
A cikk szerint a résztvevők listája jól tükrözte, hogy Orbán Viktor miniszterelnök és kormánya Donald Trump második elnökségének modelljévé vált.
Idézik Kiss Istvánt, a Danube Institute igazgatóját, aki úgy véli, az amerikai konzervatívok kifejezetten érdeklődnek Magyarország iránt – ettől függetlenül a CNN beszámolójában természetesen túlsúlyban vannak a magyarellenes nyilatkozók.
Az állandóan Magyarország ellen hergelő szociológus, Kim Lane Scheppele szerint például Orbán Viktornak az a célja, hogy olyan baráti kormánya legyen az Egyesült Államoknak, amely nem követeli, hogy Magyarországon ismét demokrácia legyen.
Gulyás Márton, a Partizán műsorvezetője kifejtette, a magyar kormányfő azért erőlteti az LMBTQ és a migráció kérdését, hogy ne kelljen beszélnie „az ország összes alapvető intézmények problémájáról”.
A CNN végül kelletlenül megjegyzi, hogy az amerikai konzervatívok a csodálatos budapesti látványra fókuszáltak, és nem a demokratikus jogokra, a jobboldali influenszerek pedig a Duna partján sétálva nem győztek csodálkozni azon, hogy milyen nagyszerűek a körülmények Magyarországon. A CPAC-ről készült szélsőséges tudósítások versenyét mindenesetre a CNN nem nyerhette meg, hiszen a Le Figaro mindent megtett a győzelemért – emlékeztet a Mandiner.
Borítókép: Gulyás Márton, a Partizán műsorvezetője (Forrás: Facebook/Partizán)