A törvény végrehajtásának részleteiről is már hírt adtak a nemzetközi médiában: a parancsolatokat „nagy, könnyen olvasható betűtípussal” kell írni, a plakátnak 28x35,5 centiméter méretűnk kell lennie, melynek középén kell elhelyezni a tízparancsolatot. Mindezeken felül egy magyarázó szöveget is kell tartalmaznia arról, hogy a parancsolatok „közel három évszázadon át az amerikai közoktatás kiemelkedő részét képezték”. A plakátok kihelyezésére 2025-ig kaptak határidőt az oktatási intézmények, ám a BBC értesülései szerint a plakátok után nem kapnak állami támogatást az iskolák.
A rendelkezést már számos kritika érte, még olyan is, hogy sérti az amerikai alkotmányt, amelyben az szerepel, nem lehet törvényt hozni a vallás intézményének tiszteletben tartásáról, vagy annak megtiltásáról.
Civil szervezetek közölték, bíróságon fognak szembemenni Landry törvényével. Ahogy az várható volt, a sorhoz a demokraták is csatlakoztak, akik „erkölcsi kódexnek” nevezték az intézkedést, amelynek azonban bőven akadnak támogatói is: utóbbiak azzal érveltek a The New York Times amerikai napilap cikke szerint, hogy a tízparancsolat plakátja többről szól, mint a jogtörténet.
Tekintettel arra a sok szemétre, amelyeknek a gyermekeink ki vannak téve az osztálytermekben, elengedhetetlen, hogy a tízparancsolatot ismét kiemelkedő helyre tegyük
– osztotta meg gondolatait Dodie Horton, Louisiana állam republikánus képviselője.
Hozzátette: az intézkedés lehetővé teszi a gyermekek számára, hogy „lássák, mit mond Isten helyesnek, és mit mond helytelennek”. A tízparancsolat kifüggesztése az iskolákban nem új keletű az Egyesült Államokban, ám az elmúlt több, mint negyven évben nem volt hasonló példa. Utoljára 1980-van Kentucky államban törölték el az erre vonatkozó törvényt.