Veszélyes liberális nézetei vannak Kamala Harrisnek, az idei amerikai elnökválasztás valószínű demokrata elnökjelöltjének. Erről beszélt Lindsey Graham dél-karolinai szenátor, aki szerint ez még nagyobb probléma, mint az alelnök identitásával kapcsolatos viták.
Mint arról beszámoltunk, a napokban Donald Trump volt amerikai elnök, a Republikánus Párt elnökjelöltje a Fekete Újságírók Országos Szövetségének kongresszusán (amelyre a magát feketének valló Harris nem ment el) egy kérdésre válaszolva megkérdőjelezte az alelnök identitását.
Már régóta ismerem őt közvetve – közvetlenül nem nagyon –, és mindig is indiai származású volt. És csak az indiai örökséget népszerűsítette. Nem tudtam, hogy fekete, egészen néhány évvel ezelőttig, amikor történetesen fekete lett, és most azt akarja, hogy feketeként ismerjék. Szóval, nem tudom, vajon indiai, vagy fekete?
– fogalmazott Trump, gyűlöletcunamit kiváltva a baloldali médiában.
A dél-karolinai szenátor szerint Harris származásánál sokkal fontosabbak a nézetei és az ítélőképessége.
Mindenben tévedett. Amikor megpróbálta elmagyarázni, mit tenne az infláció és a közelgő recesszió ellen, semmi értelme nem volt. Ez halandzsa
– idézte a Lindsey Grahamet a Fox News amerikai televíziós hálózat.
Harris legfontosabb és az Egyesült Államokban a legnagyobb visszhangot kiváltó bűne a határhelyzet teljes félrekezelése volt.
A feladatra még 2021-ben nevezte ki Joe Biden bukott amerikai elnök, azonban Harris ahelyett, hogy javított volna a helyzeten, inkább csak rontott rajta, rekordszámú illegális migránst szabadítva az Egyesült Államokra.
Bár Harris egy alkalommal nevetve bizonygatta, hogy az illegális migránsok nem hajlamosak a bűnözésre, az amerikaiak ennek ellenkezőjét tapasztalják, amikor egyre-másra érkeznek a hírek az illegális bevándorlók által meggyilkolt fiatal nőkről.
Az amerikai képviselőház nemrégiben határozatban ítélte el Kamala Harrist a határhelyzet kezeléséért, amelyet a republikánusok mellett több demokrata törvényhozó is megszavazott.
Mindazonáltal nem Trump az egyetlen, aki szerint Kamala Harris az épp aktuális politikai érdekei szerint váltogatja az identitását. A 2020-as demokrata elnökjelöltségért folytatott igen rövid életű kampányában például a BLM-vonatra felülve a rendőrség feloszlatását támogatta, míg alig néhány évvel korábban kaliforniai ügyészként az emberek börtönbe küldésével igyekezett elismerést aratni – mutat rá a Breitbart amerikai hírportál.
Egyvalamiben pedig máris jelenlegi főnöke, Joe Biden nyomdokaiba lépett Harris: két teljes hete gyakorlatilag semmilyen sajtótájékoztatót nem tartott és interjút sem adott, nyilvános megszólalásait súgógépről felolvasott beszédekre korlátozta.
Borítókép: Kamala Harris amerikai alelnök, a Demokrata Párt nem hivatalos elnökjelöltje (Fotó: MTI/EPA/Edward M. Pio Roda)