Szupertankot élesztettek újjá az oroszok + videó

A legendás harckocsiba több hónap alatt leheltek újból életet a hadmérnökök.

Forrás: Mandiner2024. 09. 12. 17:50
Russian armed forces take part in the "Interaction-2024", "Search-2024" and "Echelon-2024" joint military drills by the Collective Rapid Response Forces of the Collective Security Treaty Organisation (CSTO) member states, at the Edelweiss training area in Balykchi, some 200 km from Bishkek, on September 11, 2024. (Photo by VYACHESLAV OSELEDKO / AFP)
Illusztráció. Orosz katonák Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közösségi médiában egyre több olyan felvétel jelenik meg, amely arra utal, hogy orosz hadmérnökök egy kis csapata jóvoltából, mintegy félévnyi megfeszített munkával ismét működőképessé vált a Szovjetunió egyik legnagyobb, legnehezebb harckocsi-prototípusa, az Objekt 260 néven is ismert ISz–7-es – szúrta ki a Mandiner.

A Portfólió összeállításából kiderült, hogy a Joszif Sztálin után elnevezett ISz–7-es vagy JSz–7-es egy hatalmas szovjet kísérleti nehézharckocsi volt, melynek első prototípusait közvetlenül a második világháború után építették meg. Összesen hat darabot készítettek belőle, rendszeresítése végül nem történ meg. Felidézték, hogy először áprilisban jelentek meg arról felvételek, hogy a mérnökök új életet akarnak lehelni ezekbe a monstrumokba. A kísérlet pedig, úgy tűnik, szeptemberre sikerrel járt,

az ISz–7-es ismét önerőből jár, és a legfrissebb fotók, videók alapján új festést is kapott.

A Portfólió arra is kitért, hogy a mérnökök célja a projekttel kizárólag a történelmi emlékezet ápolása volt, és nem az, hogy ukrajnai frontra küldjék a masszív eszközt.

A lap hozzátette, hogy az ISz–7-es az egyik legnagyobb, legnehezebb harckocsi, melyet a szovjet hadiipar valaha előállított. Egy 68 tonna össztömegű, 130 milliméteres Sz–70-es típusú harckocsiágyúval felszerelt „nagyvas”, amelyet nyolc géppuskával is kiegészítettek az orosz mérnökök. A páncélost egy 1050 lóerős motor hajtotta.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.