Mario Draghi volt olasz miniszterelnök szerint Donald Trump megválasztása minden bizonnyal nagy lökést fog adni a technológiai szektornak, ahol Európa „messze le van maradva”, holott ez a termelés motorja.
Nagy változások előtt állunk, és szerintem Európa nem halogathatja tovább a döntéseket
– sürgette az uniós versenyképességi jelentés szerzője.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke a georgiai választásról beszélt, amelynél szerinte „csalások gyanúja, komoly gyanúja merült fel, és ez komoly vizsgálatokat igényel”.
Tisztán kell látnunk ezt a folyamatot, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy minden tisztességes és átlátható módon történt
– hangsúlyozta Michel.
Európa a világ egyik legvonzóbb piaca – adott hangot optimizmusának Alexander De Croo belga kormányfő.
A láncszem, ami hiányzik, az a tőke felszabadítása, hogy az innováció növekedjen
– mutatott rá, hozzátéve, hogy jelenleg az európai tőke nagy részét az Egyesült Államok használja fel, ezért a belső piac elmélyítésére van szükség.
Robert Golob szlovén miniszterelnök gratulált az ország biztosjelöltjének, Marta Kosnak a sikeres európai parlamenti meghallgatáshoz. Donald Trump megválasztásával kapcsolatban elmondta, hogy az amerikai választók akarata egyértelmű, és ezt tiszteletben kell tartani.
Az egyetlen recept Európa túléléséhez az, ha egységesebbé válunk, és egy erősebb, szuverén Európát építünk, amely képes szembenézni a világ kihívásaival anélkül, hogy biztonságunkat kiszerveznénk bárki másnak
– fogalmazott Josep Borrell, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője. – A biztonság megköveteli, hogy többet fektessünk a védelembe és a szükséges technológiába – tette hozzá a politikus.
Ha nem vagy az asztalnál, akkor az étlapon leszel
– figyelmeztetett Borrell.