Félelmet hoztak Amerikába a migránsok

Döbbenetes adatok láttak napvilágot azoknak az illegális migránsoknak a számával kapcsolatban, akik jogerős kiutasító végzés ellenére is az Egyesült Államokban maradtak. A szakértők szerint több évtized hibáit nehéz lesz négy év alatt helyrehozni, de a Trump-kormányzatnak megvannak az eszközei ahhoz, hogy jelentős javulást érjen el.

2024. 11. 25. 13:41
Az Egyesült Államokba tartó migránsok Mexikóban
Az Egyesült Államokba tartó migránsok Mexikóban Fotó: Anadolu via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legfrissebb adatok szerint jelenleg több mint 1,4 millió olyan illegális migráns él az Egyesült Államokban, akik ellen jogerős kiutasítási végzés van érvényben, és a helyzet súlyosságát a Biden-adminisztráció eddigi intézkedései is fokozzák – számol be róla a Fox News amerikai televíziós hálózat. Ebből a közel másfél millió emberből mindössze 13 ezren vannak rácsok mögött, a többiek vígan élik világukat, szabadon járnak-kelnek az amerikai közösségekben.

Az amerikai közvéleményt a puszta számokon túl az is dühvel és félelemmel tölti el, hogy egyre több olyan erőszakos bűncselekményre, gyilkosságra derül fény, amelyeket olyan illegális migránsok követnek el, akiknek hivatalosan már rég el kellett volna hagyniuk az országot.

Steven Camarota, a Center for Immigration Studies kutatási igazgatója szerint több évtizednyi hanyagság és rossz közpolitika hatásait nem lehet négy év alatt visszafordítani, ugyanakkor a januárban hivatalba lépő Trump-kormányzatnak vannak eszközei arra, hogy jelentősen javítson a helyzeten.

Ehhez a törvényhozás együttműködésére is szükség lesz. Elfogadhatnának például olyan jogszabályokat, amelyek véget vetnek az úgynevezett „menedékvárosok” jelenségének, amelyek (jellemzően demokrata) vezetői nem hajlandók együttműködni a szövetségi határvédelmi hatóságokkal, és születhetne olyan jogszabály is, amely kötelezi a rendőrséget a határvédelmi hatósággal való együttműködésre.

Brandon Judd, a határrendészet szakszervezetének korábbi vezetője szerint az is fontos része lehetne a megoldásnak, ha a bevándorlási bírák a határon kezdenének el dolgozni, ezzel csökkentve a további beáramlást.

Míg egyes demokrata vezetésű államok azzal fenyegetőznek, hogy ellenállnak a deportálásoknak, Texas állam 1400 hektáros földterületet ajánlott fel, amelyet a határvédelmi szervek a deportálások megszervezéséhez és lebonyolításához használhatnak. A terület a Rio Grande-völgyi szektorban, a határ közelében található.

Borítókép: Az Egyesült Államokba tartó migránsok Mexikóban (Fotó: Anadolu via AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.