Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: drámai fordulat a határnál

Az orosz–ukrán konfliktus újabb fordulatot vett, amikor az orosz légierő csapást mért ukrán katonai célpontokra a Kurszki terület határvidékén. Az orosz támadás jelentős következményekkel járhat a régió stabilitására nézve.

2024. 11. 20. 15:17
Szu–34 felszállás közben
Szu–34 felszállás közben Forrás: Oroszországi Föderáció Védelmi Minisztériuma
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az orosz védelmi minisztérium hivatalos Telegram-csatornáján közzétett információk szerint egy Szu–34-es vadászbombázó személyzete hajtotta végre a támadást. A célpont az ukrán fegyveres erők személyi állományának és haditechnikai eszközeinek egy csoportosulása volt.

Egy videóról készült képernyőfelvételen látható, amint az orosz hadsereg egyik Szu–34-es repülőgépe FAB 3000-es nagy erejű robbanóanyagú bombát indít, hogy eltalálja az ukrán hadsereg ideiglenes felvonulási pontját
Egy videóról készült képernyőfelvételen látható, amint az orosz hadsereg egyik Szu–34-es repülőgépe FAB 3000-es nagy erejű robbanóanyagú bombát indít, hogy eltalálja az ukrán hadsereg ideiglenes felvonulási pontját (Fotó: Anadolu via AFP)

A Kurszki terület, amely Oroszország délnyugati részén helyezkedik el, közvetlenül határos Ukrajnával. Ez a régió az elmúlt időszakban többször is a feszültségek középpontjába került, mivel stratégiai jelentőséggel bír mindkét fél számára.

A Szu–34-es, vagy más néven „Fullback” NATO-kódnévvel ellátott repülőgép, az orosz légierő egyik legfejlettebb vadászbombázója. Ezt a típust a Szu–27 vadászgép alapjaira fejlesztették ki, de jelentősen továbbfejlesztett változata annak. A Szu–34-es kiemelkedő jellemzője a nagy hatótávolság és a rendkívüli csapásmérő képesség. Képes mind légi, mind földi célpontok ellen hatékonyan fellépni, és modern avionikája lehetővé teszi a precíziós csapásmérést. A repülőgép páncélozott pilótafülkével rendelkezik, ami növeli a személyzet túlélési esélyeit. Figyelemre méltó sajátossága a pilóták egymás melletti elhelyezkedése, ami jobb kommunikációt és együttműködést tesz lehetővé hosszú bevetések során. A Szu–34-es képes akár 8 tonnányi fegyverzet szállítására, beleértve irányított rakétákat és bombákat is. Ez a sokoldalú repülőgép kulcsszerepet játszik az orosz légierő műveleteiben, és bevetése egy adott konfliktusban általában komoly katonai szándékot jelez.

 

Borítókép: Szu–34 felszállás közben (forrás: Oroszországi Föderáció Védelmi Minisztériuma)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.