Már a fél EU a magyar kormányt követné migrációs kérdésben

Az EU adatai szerint a visszautasított migránsoknak csupán körülbelül húsz százaléka hagyja el az uniót, erre hívják fel egyre több tagállamban Brüsszel figyelmét. Mint ismert, a magyar kormány már évek óta azt az álláspontot képviseli, amit már az EU-ban egyre többen követelnek.

Forrás: V4NA2025. 01. 05. 21:30
Orbán Viktor miniszterelnök
Orbán Viktor miniszterelnök Fotó: Máthé Zoltán
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Unió hamarosan megkezdheti migránsokat fogadó központok létrehozását határain kívül, amelyet a svéd miniszterelnök, Ulf Kristersson szorgalmaz annak érdekében, hogy kezeljék a visszautasított menedékkérők helyzetét. A kezdeményezés akár márciusban életbe léphet, és az a célja, hogy visszaszorítsa azokat a szabálytalan migránsokat, akik a visszautasított menedékkérelmek ellenére az EU területén maradnak – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.

Olaszország már megegyezett Albániával a migránsok ideiglenes befogadásáról
Olaszország már megegyezett Albániával a migránsok ideiglenes befogadásáról, rendőrök felügyelnék a központot (Fotó: Anadolu via AFP)

Ezek a központok lehetőséget nyújtanának arra, hogy a visszautasított menedékkérők ott tartózkodjanak, amíg kitoloncolásukra sor nem kerül. Kristersson úgy véli, hogy ezek a központok visszatartó erőként működnének azok számára, akiknek kicsi az esélyük a menedékkérelem elfogadására.

Mint ismert, Orbán Viktor magyar miniszterelnök már évek óta azt az álláspontot képviseli, amit most a svéd kormányfő és egyre több tagállam kormánya követel. A különbség csak annyi, hogy Magyarországot emiatt folyamatosan megbüntette Brüsszel, most pedig, amikor már nagy a baj a migrációs krízis miatt, egyre több tagállam ért egyet ezzel. A svédeken kívül a görögök, az osztrákok, a románok, a szlovákok és a dánok is egyetértenek azzal, hogy a migráció visszaszorítása érdekében az EU-n kívül kell várakozniuk a bevándorlóknak. Újabban a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) is azzal kampányol, hogy véget kell vetni a migrációs nyomásnak, az ugyanakkor nem világos, hogy Friedrich Merz pártja hangzatos kampányfogást talált, vagy valóban tenne is valamit, ha megnyerné a közelgő előre hozott választásokat.

Az EU adatai szerint a visszautasított migránsoknak csupán körülbelül húsz százaléka hagyja el az uniót, ami komoly problémákat okoz, hiszen sokan illegálisan maradnak, jellemzően a feketepiacon dolgoznak, vagy egyéb bűnözésből élnek. A különböző Soros-szervezetek ugyanakkor mindent megtesznek azért, hogy megakadályozzák a migránsok EU-n kívüli várakoztatását. Számos szervezet, köztük az Amnesty International is aggályokat fogalmazott meg a javasolt visszatérési központokkal kapcsolatban, mondván, hogy azok ellentétesek lehetnek az uniós és a nemzetközi joggal. Mindez nem meglepő, hiszen a Soros-birodalom álcivil szervezetei voltak azok, amelyek 2015 óta segítették a tömeges migrációt Európa-szerte, sőt még mai napig azon dolgoznak, hogy minél több illegális migránst juttassanak el valamelyik migránspárti európai országba.

Soros György amerikai oligarcha csapdájába esett Európa
Soros György amerikai oligarcha csapdájába esett Európa (Fotó: AFP)

Így verik át a dán kormányt a migránsok

Nemcsak Svédországban elégelték meg a tömeges migrációs okozta krízist. A dán kormány riadót fúj a rokkantnyugdíjat igénylő migránsok száma miatt. Úgy tűnik, a kormánypárt készen áll arra, hogy végre lépéseket tegyen, miután a Dán Munkaadók Szövetségének jelentése kimutatta, hogy az Irakból, Libanonból és Szomáliából származó bevándorlók sokkal nagyobb arányban igényelnek rokkantsági nyugdíjat, mint más nemzetiségűek.

A szociáldemokratákhoz tartozó Ane Halsboe-Jorgensen munkaügyi miniszter arról számolt be, hogy 2023-ban a nem nyugati külföldiek 12 százaléka kapott rokkantsági nyugdíjat, szemben a dánok 6 százalékával. Ha azonban egyes nem nyugati országokat kiemelünk, akkor az arányok némelyike csillagászati: a libanoniak és az irakiak 41 százalékos, illetve 32 százalékos arányban igényelnek rokkantsági nyugdíjat.

Troels Lund Poulsen dán miniszterelnök-helyettes, a liberális Venstre párt (a szociáldemokraták koalíciós partnere) vezetője a Berlingske hírportálnak azt mondta, a számok azt jelzik, hogy sokszor ellenőrzés nélkül hagyják jóvá a rokkantnyugdíjakat ezeknek a csoportoknak. Mette Frederiksen dán miniszterelnök a közelmúltban szintén felszólította a szíriaiakat, hogy térjenek haza Bassár el-Aszad megbuktatása után. Jelenleg mintegy 35 ezer szíriai tartózkodik Dániában, akik közül sokan nem rendelkeznek állandó tartózkodási engedéllyel. A kormány azt is bejelentette, hogy leállítja a szíriai állampolgárok egyéni engedélykérelmeit.

A dániai nyugdíjak más okokból is nagy port kavartak a médiában. A múlt hónapban arról számoltak be, hogy az 50 év feletti muszlimok közül háromból kettő korengedményes nyugdíjba vonul az országban, ami hatalmas terhet ró a nyugdíjrendszerre.

Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.