Így taszították a mélybe Európát a globalisták

A szabadságszerető Európa meghirdeti a közös erőfeszítést, hogy Európa visszanyerje régi nagyságát. „Tegyük újra naggyá együtt Európát” ez a mottójuk is.

Forrás: V4NA2025. 02. 13. 14:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Európai kontinensünknek, a modern civilizáció bölcsőjének az újjászületés szellemére van szüksége, erről írt véleménycikkében Heinz-Christian Strache volt osztrák alkancellár, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) egykori vezetője. Szerinte ez az új szellem a hagyományos értékeinken, kultúránkon, identitásunkon, az európai sokszínűségen és a fokozott együttműködésen alapul minden olyan külföldi partnerrel, aki osztja és támogatja ezeket a nyugati civilizációs értékeket – számol be róla a V4NA nemzetközi hírügynökség.

Heinz-Christian Strache
Heinz-Christian Strache volt osztrák alkancellár (Fotó: APA-PictureDesk via AFP)

Üdvözöljük – a baloldali európai mozgalmakkal ellentétben – az új amerikai elnököt, Donald Trumpot, mert nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem Európának is reményt ad. Az Egyesült Államok, de Európa is abban reménykedik, hogy a demokratikus politikai változások újjáélesztik konzervatív értékeiket és hagyományaikat, amelyek a baloldali ideológusok számára ellenszenvesek

– fogalmazott. Úgy vélte, a baloldali globalista rombolók illegális migránsokkal árasztották el Európát, kulturális és erkölcsi hanyatlásba vezetve ezzel a kontinenst. – Európa ma romokban hever, a gazdaságpolitika tekintetében is. A felelősök baloldali politikájukkal az antiszemitizmust is behozták Európába. Olyan helyzetbe vezették Nyugat-Európát, amelyben az a veszély fenyeget, hogy idegenek leszünk a saját földünkön. Ugyanezek az emberek egy lehetséges atomháború szélére sodortak minket azzal, hogy bojkottálták és elutasították a konfliktus megoldásának lehetséges diplomáciai eszközeit az orosz–ukrán háborúban. Sőt még tovább szították a helyzetet újabb és újabb fegyverszállításokkal. Az orosz–ukrán háborút meg lehetett volna hiúsítani és meg lehetett volna akadályozni az eszkalációt – sorolta.

Ma már mindannyian tudjuk, hogy az ukrajnai háborút meg lehetett volna akadályozni

– szögezte le Strache, aki szerint az is világos, hogy a háborúnak ugyanolyan gyorsan véget lehetett volna vetni, mint ahogyan elkezdődött. Alig két hónappal a kegyetlen háború kitörése után Törökországban tárgyalhattak volna egy békeszerződésről, amelyet sajnos Boris Johnson és Biden amerikai elnök megtorpedózott és megakadályozott – tette hozzá.

Ehelyett a globalista baloldaliak és az önjelölt liberálisok és szocialisták Európában a további eszkalációt, a fegyverkezést és a nukleáris konfliktus fenyegetését szorgalmazták

– idézte fel. Pedig egy semleges Ausztria nagyszerűen elősegíthetné a békét Európában, és közvetítőként működhetne. Európa-szerte számos nemzeti vagy hazafias gondolkodó, párt és polgári mozgalom támogatja ezt, ez egyesíti őket – zárta szavait a volt osztrák alkancellár.

Borítókép: Heinz-Christian Strache volt osztrák alkancellár (Fotó: APA-PictureDesk via AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.