A szankciók feloldásáról tárgyal Szijjártó Péter

A politikai légkör változása lehetőséget teremt arra, hogy Magyarország gazdasági előnyökhöz jusson az amerikai beruházások révén. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Washingtonban tárgyalt, szerinte egy új korszak kezdődött a magyar–amerikai kapcsolatokban.

2025. 02. 19. 15:57
SZIJJÁRTÓ Péter; VANG Ji; HORVÁTH Zsuzsanna
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Fotó: KKM Forrás: MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap/MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szijjártó Péter washingtoni tárgyalásai során kiemelte, hogy az Egyesült Államok új vezetése barátként tekint Magyarországra, ami a gazdasági együttműködés fellendülését hozhatja magával. A külügyminiszter szerint Donald Trump elnöksége lehetővé teszi, hogy a magyar gazdaság komoly előnyökhöz jusson.

Szijjártó Péter a magyar–amerikai kapcsolatokról beszélt Washingtonban
Szijjártó Péter a magyar–amerikai kapcsolatokról beszélt Washingtonban
Fotó:   Facebook/Szijjártó Péter

Nemcsak egy új világpolitikai realitás van, hanem a magyar–amerikai kapcsolatrendszerben is egy új korszak kezdődik

– fogalmazott Szijjártó Péter. Hangsúlyozta, hogy az amerikai beruházók továbbra is kiemelt szereplői a magyar gazdaságnak, hiszen több mint 1200 amerikai tulajdonú vállalat működik az országban, amelyek százezer magyar embernek adnak munkát.

A külügyminiszter találkozott az Amerikai–Magyar Üzleti Tanács tagjaival, akik a legnagyobb amerikai befektetők közé tartoznak a bankszektor, a gyógyszeripar, az energiaipar és az orvosieszköz-gyártás területén. Szijjártó Péter szerint a következő években az amerikai beruházások növekedése tovább segítheti a magyar gazdaság fejlődését.

Szijjártó Péter gazdasági és politikai kérdésekről tárgyal

A külügyminiszter délután találkozott Scott Bessong amerikai pénzügyminiszterrel is, akit elsőként fogadott külföldi miniszterként Washingtonban. A megbeszélésen szóba került az ukrajnai háború hatása az európai gazdaságra, valamint a Biden-adminisztráció által hozott szankciós intézkedések is. Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy Magyarország érdeke a béke, mert a gazdasági fejlődés természetes közege a stabilitás. 

Ha béke lesz, az óriási nyomást vesz le a magyar gazdaságról

– mondta. A tárgyalások során a külügyminiszter kezdeményezte a kettős adóztatást elkerülő egyezmény újratárgyalását, amelyet még a Biden-adminisztráció mondott fel. Emellett a magyar energiaellátást érintő amerikai szankciók feloldása is napirendre került. Szijjártó Péter szerint a mostani találkozók meghatározóak lehetnek a következő időszak gazdasági és politikai folyamatai szempontjából, hiszen az amerikai–magyar együttműködés új lendületet kaphat az előttünk álló években.

Borítókép: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (Fotó: MTI/KKM)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.