A Szövetségi Légügyi Hivatal közölte, hogy az egyik gép szárnycsúcsa csütörtök délután nekicsapódott a másiknak. Az egyik repülőgép fedélzetén legalább két kongresszusi képviselő tartózkodott – írja a BBC.

Fotó: AFP
Nick LaLota New York-i republikánus képviselő elmondta, hogy senki sem sérült meg, amikor álló gépük szárnyát „megütötte” egy másik repülőgép.
LaLota az X-en közzétett bejegyzésében azt írta,
Hálás vagyok, hogy ma senkinek sem esett baja.
A Szövetségi Légügyi Hivatal közölte: „Az American Airlines 5490-es járatának szárnycsúcsa április 10-én, csütörtökön, helyi idő szerint 12.45 körül az American Airlines 4522-es járatának ütközött a Ronald Reagan washingtoni nemzeti repülőtér gurulóútján. Az 5490-es járat, egy Bombardier CRJ 900-as repülőgép, a dél-karolinai Charleston nemzetközi repülőtérre tartott. A 4522-es járat, egy Embraer E175-ös, a New York-i JFK nemzetközi repülőtérre tartott. Az FAA vizsgálatot folytat.”
A Ronald Reagan washingtoni nemzeti repülőtér közleményében azt írta, hogy a járatüzemeltetésre nem volt hatással, és mindkét repülőgép visszatért a kapukhoz, sérülésekről nem érkezett jelentés.
Az American Airlines közölte, hogy az 5490-es járat fedélzetén 76, a másik gépen pedig 67 utas tartózkodott, és nem jelentettek sérüléseket.
„A biztonság a legfőbb prioritásunk” – áll a légitársaság e-mailben küldött közleményében, amelyben elnézést kértek ügyfeleiktől a történtekért. „Mindkét repülőgép a terminálhoz gurult, és kivontuk őket a forgalomból, hogy karbantartó csapataink megvizsgálják őket” – folytatódott a közlemény, és megjegyezték „a sérülés mindkét repülőgépen csak egy-egy szárnyvégre korlátozódott”.
A BBC tudósítása megjegyzi, hogy még mindig folyik a vizsgálat a januári halálos baleset ügyében, amelyben az American Airlines Wichitából (Kansas) érkező járata a Reagan nemzeti repülőtéren landolt, amikor összeütközött egy Sikorsky H–60 Black Hawk helikopterrel.
Januárban hatvanhét ember halt meg, amikor a katonai helikopter a levegőben ütközött az utasszállító repülőgéppel.
A katasztrófa oka egyelőre ismeretlen, de a Nemzeti Közlekedésbiztonsági Bizottság (NTSB) előzetes jelentése azt javasolta, hogy tiltsák be a repülőtér közelében egyes helikopterek működését.