Hit nélkül nincs értelmes élet
A pápa hangsúlyozta: – A hit hiánya tragikus módon együtt jár az élet értelmének elvesztésével, az irgalom elhanyagolásával, az emberi méltóság súlyos megsértésével, a család válságával – mindezekkel a sebekkel, amelyek társadalmunkat sújtják.
Kiemelte, hogy sokan ma is csak egy karizmatikus vezetőt vagy erkölcsi példaképet látnak Jézusban, de nem ismerik fel benne az élő Istent. Ez a torz felfogás szerinte nemcsak a nem hívők, hanem a megkeresztelt keresztények körében is elterjedt, és ateizmushoz vezet.
– Ma is számos olyan hely van, ahol a keresztény hitet gyengeségként vagy ostobaságként kezelik. Ahol inkább a technológiában, pénzben, hatalomban vagy élvezetekben bíznak – figyelmeztetett a pápa. – De éppen ezek azok a helyek – mondta –, ahol a missziós jelenlétünkre a legnagyobb szükség van.






















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!