Donald Trump leszámol a migránsvárosokkal

Donald Trump elnök április végén rendeletben utasította kormányát, hogy harminc napon belül készítsen listát az Egyesült Államokban működő menedékvárosokról és -államokról. A lista várhatóan Washington államot is tartalmazni fogja, hiszen Seattle, Tacoma, Olympia, Bellingham és Spokane is ilyen politikát folytat. A menedékvárosok olyan települések, amelyek nem működnek együtt a szövetségi hatóságokkal az illegális bevándorlók kitoloncolásában, és nyíltan szembeszállnak Donald Trump politikájával.

2025. 05. 03. 6:05
Donald Trump amerikai elnök Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jim Jordan, az amerikai képviselőház igazságügyi bizottságának republikánus elnöke a Jason Rantz Show-ban elmondta, hogy a menedékvárosok veszélyesek, mivel akadályozzák a szövetségi törvények végrehajtását. Egy denveri példát hozott fel, ahol egy körözött migránst a városi hatóságok szabadon engedtek, így az ICE-ügynököknek kellett újra elfogniuk. Jim Jordan szerint Donald Trump kezdeményezése rendkívül fontos, mivel csak így lehet hatékonyan fellépni a rendbontó városok ellen.

Jim Jordan szerint nagyon fontos Donald Trump kezdeményezése
Jim Jordan szerint nagyon fontos Donald Trump kezdeményezése. Fotó: AFP

 

Donald Trump a pénzcsap elzárásával érhetne el eredményt

Jordan szerint az egyetlen hatékony eszköz a szövetségi támogatások megvonása lehet. 

Ha egy város vagy állam akadályozza a szövetségi törvény végrehajtását, nem kaphat többé szövetségi pénzt

– mondta a képviselő. Hozzátette: 

A kongresszusnak ki kell használnia a pénzügyi mozgásterét, ha valóban eredményt akarunk elérni.

A republikánus képviselők szerint a menedékvárosok gyakorlata nem csupán jogi aggályokat vet fel, hanem veszélyes precedenst is teremt, amely aláássa a szövetségi állam egységét. 

Jordan és politikustársai úgy látják, hogy ezek a városok politikai állásfoglalásként szándékosan szembemennek a bevándorlási törvényekkel, ezáltal bátorítják az illegális határátlépéseket is.

 

Jim Jordan az EU-t is bírálta

A technológiai szabályozás terén Jordan élesen bírálta az Európai Unió intézkedéseit, különösen a digitális szolgáltatások törvényét és a digitális piacok törvényét, amelyek szerinte hátrányosan érintik az amerikai technológiai vállalatokat és korlátozzák a szólásszabadságot. 

Ezen kritikák részeként leveleket küldött több európai tisztviselőnek, köztük Thierry Bretonnak, az EU belső piacért felelős biztosának, és vizsgálatot indított a cenzúra ügyében. 

Jordan szoros kapcsolatot ápol Elon Muskkal, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatójával.

 A két fél együttműködött a technológiai cégek cenzúrájának feltárásában, és Jordan támogatja Musk erőfeszítéseit a szólásszabadság védelmében. Egyes jelentések szerint Jordan és Musk rendszeresen egyeztetnek, és közösen dolgoznak olyan jogszabályok előkészítésén, amelyek elősegítik a technológiai innovációt és csökkentik a szabályozási terheket. 

Jordan a politikai pályafutása során következetesen képviseli a konzervatív értékeket, alapítója és tagja a kongresszus szabadságfrakciójának, amely a legerősebben jobboldali és konzervatív képviselőket tömörítő blokk a házon belül.

 

Borítókép: Donald Trump amerikai elnök (Fotó: AFP)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.