Mintegy nyolcszáz illegális bevándorlót vettek őrizetbe egy nagyszabású művelet során 

Floridában indított átfogó akciót az amerikai belbiztonsági minisztérium, az ICE (Bevándorlási és Vámügyi Hivatal) és a helyi bűnüldöző szervek közös fellépésében. A Tidal Wave (Szökőár) fedőnevű művelet célja, hogy több száz illegális bevándorlót azonosítson és őrizetbe vegyen az Egyesült Államokban – számolt be róla a Tampa Bay Times és a Miami Herald. 

2025. 04. 27. 14:11
Fotó: BRANDON BELL Forrás: GETTY IMAGES NORTH AMERICA
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A művelet Floridán belül több, magas bevándorlószámú területre fókuszál, köztük Miami-Dade és Broward megyére, valamint városokra, mint Tampa, Orlando, Jacksonville, Stuart, Tallahassee és Fort Myers. A szövetségi dokumentumok szerint a cél az olyan személyek felkutatása, akik bűncselekményt követtek el vagy megsértették a bevándorlási törvényeket, és akikkel szemben jogerős kitoloncolási végzés van érvényben

Amerikai erők a bevándorlók ellen
Amerikai erők a bevándorlók ellen
Fotó: AFP

Az ICE közleménye szerint a művelet első négy napjában mintegy nyolcszáz személyt tartóztattak le. A hatóság az X közösségi oldalon úgy fogalmazott: ez az első olyan méretű együttműködés, amely során állami és szövetségi ügynökségek összehangoltan lépnek fel a bevándorlási törvények érvényesítése érdekében. 

Ron DeSantis floridai kormányzó örült az akciónak, és az X-en azt írta: „Florida élen jár az országban, a bevándorlási és kitoloncolási műveletek terén aktívan együttműködve a Trump-adminisztrációval.” 

Keményen fellépnek az illegálgis bevándorlókkal szemben 

Az Egyesült Államokban az illegális bevándorlás évtizedek óta éles politikai vita tárgya. Az ICE-t 2003-ban hozták létre a belbiztonsági minisztérium részeként, és azóta az egyik legfontosabb végrehajtó szervként működik a szövetségi bevándorlási törvények érvényesítésében. Feladatai közé tartozik a határokon túli bűnözés elleni fellépés, a kitoloncolások lebonyolítása, valamint a bevándorlási szabályok megsértőinek felkutatása és őrizetbe vétele. 

Florida különösen aktív szereplővé vált az utóbbi évek bevándorláspolitikai küzdelmeiben. Ron DeSantis republikánus kormányzó számos olyan intézkedést hozott, amelyek szigorítják a bevándorlással kapcsolatos szabályozást az államban – többek között tiltotta a városoknak a „menedékváros” státus gyakorlását, és büntetőintézkedéseket vezetett be azokra a vállalkozásokra, amelyek illegális munkavállalókat alkalmaznak. 

Ron DeSantis egyik politikai beszédjén
Ron DeSantis egyik politikai beszédjén
Fotó:  AFP

DeSantis a 2024-es amerikai elnökválasztási kampány egyik kulcsszereplőjeként is pozicionálta magát, programjában központi helyen szerepel a határvédelem megerősítése és az illegális bevándorlás elleni fellépés. 

A Tidal Wave művelet így nemcsak jogi vagy bűnüldözési szempontból jelentős, hanem politikailag is, mivel megerősíti a floridai vezetés elköteleződését a szigorú bevándorlási politika mellett. 

Borítókép: Amerikai erők a bevándorlók ellen (Forrás: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.