Trump szerint ez nem lehet alku tárgya

Az angolnyelv-tudás ellenőrzéséről írt alá rendeletet Donald Trump amerikai elnök hétfőn az Egyesült Államokban a közúti szállítás területén dolgozó sofőrök esetében.

Forrás: MTI2025. 04. 29. 8:36
Donald Trump amerikai elnök (Fotó: AFP)
Donald Trump amerikai elnök (Fotó: AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elnök „alku tárgyát nem képező” biztonsági követelménynek nevezte a járművezetők angol nyelvben való jártasságát. Az elnöki rendelet kifejti, hogy a sofőröknek képesnek kell lenniük elolvasni és megérteni az angol nyelvű közlekedési feliratokat, valamint kommunikálni a közlekedésbiztonsági, a határ-, a mezőgazdasági és a súlyellenőrzési pontokon.

Trump szigorít a szabályokon (Fotó: AFP)
Trump szigorít a szabályokon (Fotó: AFP)

 

A járművezetőknek angol nyelven kell visszajelzést adniuk munkaadóik és vásárlók felé, valamint ezen a nyelven kapnak utasításokat. Ez a józan ész

– fogalmazott Donald Trump, aki rámutatott arra, hogy elvárja a már létező jogszabály betartatását, amely már jelenleg is előírja az angol nyelv kötelező ismeretét a szállítási ágazat dolgozói számára.

Az angolnyelv-tudás ellenőrzésére szolgáló eljárás kidolgozására az elnök 60 napot adott a közlekedési miniszter és az illetékes közlekedésbiztonsági hivatal számára.

 

Donald Trump a rendeletben egyben emlékeztetett arra, hogy március 1-jén hozott korábbi rendeletében az angolt az Egyesült Államok egyetlen hivatalos nyelveként jelölte meg. A jogszabály utal arra is, hogy annak szándéka egyben az amerikai hivatásos gépjárművezetők védelme. 
Donald Trump egy másik rendeletben arra utasította igazságügyi és belbiztonsági miniszterét, hogy állítsák össze azon, úgynevezett „menedékvárosok” listáját, amelyek nem hajtják végre az illegális bevándorlás ellen hozott szövetségi törvényeket.

A jogszabály szerint az adminisztráció hivatalosan felszólítja az érintett városokat a teljes együttműködésre a szövetségi hatóságokkal az illegális bevándorlók elleni fellépésben. Ennek megtagadása szövetségi források megvonásához vezethet a „menedékvárosoktól”.

Az Egyesült Államok úgynevezett menedékvárosaiban helyi törvény tiltja meg a rendőrségnek és egyéb hatóságoknak, hogy együttműködjenek a szövetségi szervekkel az illegális bevándorlók elleni intézkedésekben. Ilyen menedékvárosnak számít többi között New York, Chicago, Philadelphia, San Francisco és Los Angeles.

Hétfőn a Fehér Ház szóvivője a kitoloncolások felgyorsítását ígérte. Karoline Leavitt sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy a Trump-adminisztráció az ország történetének legnagyobb kitoloncolási intézkedéssorozatának kezdeti szakaszában van, és beszámolt arról, hogy az elmúlt hétvégén Floridában 800 illegális bevándorlót vettek őrizetbe a hatóságok az Operation Title Wave elnevezésű összehangolt fellépése nyomán, míg Colorado államban száz, túlnyomóan bűncselekménnyel gyanúsított külföldit tartóztattak le.

Borítókép: Donald Trump amerikai elnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.