Lammy a Lordok Házának külügyi bizottsága előtt közölte, hogy az elismerést valószínűleg egy júniusban, New Yorkban rendezendő nemzetközi konferencián jelenthetik be, amelyet francia és szaúdi részvétellel tartanak. Palesztina kérdése mind Izrael, mind az arab államok számára kényes téma, ezért az Egyesült Királyság döntésével egyértelműen oldalt választ.

Palesztina elismerésére készülnek a britek és franciák
A Guardian beszámolója szerint Lammy azt mondta:
Senki sem vétózhatja meg, hogy az Egyesült Királyság mikor ismeri el a palesztin államot.
Kiemelte, hogy a brit döntés nem pusztán szimbolikus gesztus lesz, hanem olyan eszköz, amely aktívan hozzájárulhat egy palesztin állam létrejöttéhez.
Elfogadhatatlan, hogy egy népcsoport hosszabb ideje éljen államiság nélkül, mint ahány éve én élek
– mondta. A külügyminiszter úgy vélekedett:
Az egyetlen lehetőség a kétállami megoldás, és továbbra is együtt fogunk működni partnereinkkel… különösen Franciaországgal és a szaúdiakkal, miközben közeledünk a New York-i konferenciához… hogy életben tartsuk a kétállami megoldás lehetőségét.
Lammy azt is hozzátette, hogy más európai országok – például Spanyolország, Norvégia és Írország – már elismerték Palesztinát, ám ez nem eredményezett kézzelfogható változást a térségben. A Financial Times szerint így fogalmazott:
Vannak országok Európában, amelyek nemrég megtették ezt a lépést… Változtatott ez bármit is a helyzeten? A szomorú válasz az, hogy nem, és ezért mi mindig is úgy tartottuk, hogy az elismerés önmagában nem cél, a kétállami megoldás a cél.
Kijelentette, hogy szerinte a rendezés része kell legyen egy demilitarizációs folyamat, és az is, hogy a Hamász ne lehessen a palesztin kormány része.