Fürdőszobai szigetelés: ezekre mindenképp figyeljünk oda

Elsősorban azon múlik a siker, hogy kellő figyelmet fordítunk-e a részletekre.

null

Ahogy az élet számos területén, a fürdőszobai vízszigetelés esetében is elsősorban azon múlik a siker, hogy kellő figyelmet fordítunk-e a részletekre. Fontos, hogy a gyártó által az adott felhasználási helyre ajánlott, közvetlenül burkolható vízszigetelő anyagot válasszunk.

A legelterjedtebbek a felhasználásra kész, vizes bázisú, kenhető vízszigetelések.

A fal-padló csatlakozásokba, falsarkokba, mozgási hézagok fölé, és minden olyan helyre, ahol a vízszigetelés átrepedhet, az adott vízszigetelésben alkalmazható hajlaterősítő szalagot kell beépíteni. Ugyanígy érdemes minden csőáttörésnél, padlóösszefolyónál a megfelelő kiegészítő mandzsettát beépíteni a fürdőszobai vízszigetelésbe.

A kiegészítőket mindig a szigetelés első rétegének felvitelekor ágyazzák a vízszigetelő anyagba. Az első réteg száradása után kerül sor a második réteg felvitelére. A kétrétegű felhordás nemcsak a megfelelő kiszáradás miatt fontos, de segít a felviteli hibákból adódó hiányosságok kiküszöbölésében is.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Új zuhanyrózsa 30 perc alatt, vásárlás nélkül

A fürdőszoba takarítása mindig kihívás; a szemmel láthatatlan helyeken nehéz fertőtleníteni. A zuhanyrózsa belsejére is ráfér egy alapos tisztítás, ha már alig ereszti át, vagy nem jó irányba spricceli a vizet. A lerakódott vízkő ugyanis nem csak rossz látvány, de nem is higiénikus, ráadásul a zuhanyrózsánk is idő előtt tönkremehet tőle. Házi praktikáinkkal, egy alapos takarítással könnyedén újjá varázsolhatjuk.

Amire szüksége lesz

  • ecet
  • nejlonzacskó
  • befőttes gumi
  • fogkefe
  • Tovább...

     

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.