Hogyan rendezzük el a képeket a falon?

Ha nem a megfelelő keretet, helyet vagy módot válasszuk képeink elhelyezésére, az az összhatás rovására mehet.

null

Egy nem túl nagy helyiségben inkább egyetlen falra, egyetlen csoportba rendezzük a képeket, hogy ne szóródjanak szét minden felületen. A csoportokat több szempont szerint is kialakíthatjuk.

Íme néhány fő szempont:

  • Használhatunk azonos méretű kereteket, négyzethálós, szimmetrikus rendszerben vagy eltolva.
  • Különböző méretű darabok esetében válasszunk ki egy fő képet középre, e köré kerüljenek a kisebbek, így a keretek egy látványos, szabálytalan foltot alkotnak. Ideális esetben a meghatározó kép közepe körülbelül szemmagasságban van, a padlótól kb. 160 cm-re. Különböző méretű képeket úgy is feltehetünk, hogy egy vízszintes vonalhoz igazítjuk őket felfelé és lefelé. A keretek alkothatnak egy téglalapot vagy egy négyzetet, kis résekkel – ez a megoldás szigorúbb, de elegánsabb.
  • Mielőtt nekikezdünk a fúrásnak, feltétlenül látnunk kell egyben a végleges állapotot, vagyis a földön állítsuk össze az elképzelt kompozíciót, és addig cserélgessük, tologassuk az elemeket, míg tökéletes nem lesz.
  • Teljesen egyedi, sőt akár szokatlan módin is pozicionálhatjuk a képeket, a lényeg az összhatás
    Fotó: unsplash

    Hogyan rögzítsük őket?

  • A kereteket felfüggeszthetjük a mennyezet alatt futó sínre, ahogy a galériákban szokás, rögzíthetjük csavarral, tiplivel, illetve a kisebbeket, könnyebbeket képszöggel.
  • Az egyes rámák között lehet egyforma, nem túl nagy távolság vagy változó köz, utóbbi esetben lazább, játékosabb lesz a képcsoport. A középső képeket tegyük fel először szemmagasságba, azután helyezzük köréjük a többit, követve a földön megtervezett szisztémát.
  • Megkönnyíti a dolgunkat, ha a padlón kirakosgatott keretek alá terített, összeragasztott újságpapírra körberajzolunk mindent, jelöljük a felfüggesztések helyét is, hiszen ez utána a falon rögzítve mutatja, hol kell majd fúrni.
  • A felrakás kétemberes művelet, mivel közelről nem látni, ha egy kép ferdén áll, sem a többi képhez való kapcsolódását. Ideális esetben tehát valaki messzebbről figyeli az alakuló kompozíciót. Persze mérőszalaggal és vízszintezővel is kimérhetjük a keretek helyét, de több szem mindig többet lát!
  • Erőteljes hatást kelt, ha a falat 50-60 cm-es magasságtól egészen a mennyezetig elborítják a képek, ez a megoldás tökéletes a nappaliban vagy egy lépcsőtér felfutó falán. Lépcső mentén jól mutat az emelkedő vonalban elrendezett képek sora.
  • A teljes cikk, benne további hasznos tanácsokkal ITT érhető el.

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.