Milyen színek és minták illenek egy pihentető hálószobához?

Egy otthon legdinamikusabb elemei a színek befolyásolják, hogyan érezzük magunkat hálószobánkban.

null

Egy otthon legdinamikusabb elemei a színek, amelyek sokban befolyásolják, hogy érezzük magunkat a közvetlen környezetünkben. Ezért is fontos, hogy az adott helyiség funkciójának megfelelően válasszuk ki őket – például a hálószobában is.

Csak visszafogottan!

Bánjunk óvatosan a színekkel és a mintákkal, hogy a pihenést ne zavarja a vibráló látvány. Ez nemcsak a falak festésére vonatkozik, hanem a textilekre és a tapétára is.

A hálóban érdemes a nyugalom és a kényelem érzetét keltő színeket alkalmaznunk
Fotó: Pinterest

A cél a nyugalom megteremtése

Közismert, hogy a pasztellszínek nyugtatóan hatnak, ezért sokan választják ebbe a helyiségbe a fehéret, a krémszíneket és halványszürkéket. Kedveltek a harmóniát árasztó földszínek is, az olívazöldek, bézsek, homokszínek, barnák, okkersárgák.

Az erősebb tónusú színek alkalmazása esetén ügyeljünk az árnyalatok harmóniájára
Fotó: Pinterest

Karakteres tónust visszafogott árnyalattal

Abban az esetben, ha mégis egy erősebb színt használunk, párosítsuk semleges árnyalatokkal. Kerüljük az éles kontrasztokat, és inkább egymáshoz közeli tónusokat keressünk.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Minden világ közepe: az ágy – a kipihentség alapkelléke

Ha megkérdeznénk valakit, hogy egy családi házban vagy egy lakásban melyik a legfontosabb rész, melyik az a terület, amelyre bátran mondhatnánk, hogy otthonunk közepe, a családi centrum, az otthoni közösségi tér legnépszerűbb helyszíne, akkor bizonyára gondolkodás nélkül – az ágy helyett – mindannyian a konyhát jelölnénk meg. Nagy valószínűség szerint nem is tévedünk ezzel az állatással, hiszen a család közösségi élete valóban a konyha-étkező tengely körül forog. Történik ez egy részről azért, mert az étkezés már évezredek óta egy közösségi rituálé, egy családi esemény és még a sokszor rohanó, kapkodó hétköznapokban is ez a tér az, ahol a leginkább lehet közösen egy kicsit nyugodtan beszélgetni, egymással lenni.

Nem is gondol bele az ember, hogy a lakás többi része mennyire nem ezt a célt szolgálja, sőt akár meg is lehetne kockáztatni, hogy a többi helység ennek a közösségi tér-funkciónak éppen az ellenkezőjét látja el. Persze mondhatnánk, hogy a nappali is egy közösségi tér, hiszen ott is gyakran gyűlik össze a család, ugyanakkor az is egyre jobban megfigyelhető, hogy a digitális világnak, a közösségi médiáknak és egyéb internetes felületeknek köszönhetően egyre inkább húzódik vissza mindenki saját kis „internetes világába”, egyre fontosabb szerepet nyer a privát szféra fogalma, egyre inkább kezd egy családon belül is háttérbe szorulni a mindennapi társas érintkezés, a valódi kommunikáció, a társas érintkezés és az emberekre alapvetően jellemző általános párbeszéd.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.