Éjszakai kijárási tilalom az emberevő tigrisek miatt

Éjszakai kijárási tilalmat hirdettek az észak-indiai Uttarakhand állam két körzetének falvaiban két, emberéletet követelő tigristámadás miatt – közölték hétfőn helyi hatóságok.

Munkatársunktól
Forrás: MTI2023. 04. 18. 6:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A rendelkezés értelmében a körzetek több száz lakóját felszólították, hogy sötétedés után maradjon otthon. A kijárási tilalom este hét órától reggel hat óráig tart. Az iskolákat is bezárják két napra. 

 

Az első halálos tigristámadást csütörtökön, a másodikat vasárnap jelentették a térségből. Egyelőre nem világos, hogy ugyanaz az állat támadt-e rá az áldozatokra. 

 

Egy erdész szerint a térséget, ahol a nagymacskát észlelték, folyamatosan megfigyelés alatt tartják. 

 

Felfegyverzett munkatársaink a helyszínen vannak. A térségben csak kevés vadon élő zsákmány van, az emberek és a jószágok ezért válnak célponttá 

 

– magyarázta. 

Indiában becslések szerint több mint háromezer tigris élhet. 

A hatóságok szerint a nagymacskák példányszáma növekszik, miközben életterük zsugorodik a lakott települések terjeszkedésével, ami miatt gyakoribbá válnak a tigristámadások. 

Tavaly a rendőrség lelőtt egy tigrist, amelyet Csamparan megye emberevőjeként is emlegettek. 

A vadállat állítólag legkevesebb kilenc ember halálát okozta Kelet-Indiában. A világ tigrispopulációjának nagyjából 75 százaléka él Indiában.

 

Borítókép: illusztráció. (Forrás: Pixabay)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.