idezojelek

Kiderült Hernádi Judit féltve őrzött titka, keményen odaszúrt Orbánnak

Nincs új a nap alatt.

Csépányi Balázs avatarja
Csépányi Balázs
Cikk kép: undefined
Fotó: Képernyőfotó

A Heti hetes egykori sztárja, Hernádi Judit ritkán szólal meg, de olyankor mindig páros lábbal száll bele az Orbán-kormányba. Érdemes felidézni a két legutolsó kirohanását, annak apropóján, hogy a napokban a HVG-n ismét bizonyította hovatartozását.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még 2023-ban Gulyás Márton vendége volt a Partizánban a Jászai Mari-díjas, baloldali színésznő és nem hazudtolta meg önmagát. Bizonyította, hogy nem kedveli a konzervatív kormányt, kőkeményen nekiment a kormánynak:

 „Volt egy nagy tanulság, mióta itt »rendszerváltás« volt. […] Ennek valami értelme kell hogy legyen, de nem idevonatkozóan. Én abban hiszek, hogy Európát tekintve van értelme annak, hogy ez itt velünk történik. Az, hogy ez itt így van, az például Európának megmutatta, hogy mi az, amiben lépnie kell. Rossz, savanyú kovász. Sz…r benne lenni. (...)

Majd 2024-ben a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban rendezett fórumbeszélgetésen volt vendég, amelyet a kerület akkori ellenzéki polgármesterjelöltje, Mustó Géza Zoltán szervezett, és Karácsony Gergely is tiszteletét tette rajta. 

A Blikk tudósított az eseményről, ahol Hernádi a következőket mondta: 

„Számomra váratlanul beszorultam a baloldalra, miközben én liberálisnak tartottam magam. Nem voltam baloldali, csak baloldali érzelmű. Ennek azóta megvan a következménye, például nem tehetem be a lábam az M1-be, az M2-be, azt hiszem, egyik tévébe sem az RTL-en és az ATV-n kívül. (…)

A színésznő a szavaival ellentétben, akkor is ráerősített a baloldali elköteleződésére, hiszen ellenzéki figurák meghívásának tett eleget, de ha ez nem lett volna elég, el is mondta újságírói kérdésre, hogy kik a kedvenc politikusai: 

„Én nagyon kedvelem Karácsony Gergelyt, egyszer már színházban is ültünk egymás mellett, egy remek Alföldi Róbert-darabot néztünk meg a Katonában. Nem sok olyan politikus van, akit szívből szeretek. Ő az egyik. A volt belügyminisztert, Kuncze Gábort kedveltem még nagyon, illetve a korábbi miniszterelnököt, Bajnai Gordont.”

A független, objektív művésznő most a HVG-nek adott interjút, amit öles betűkkel hirdetnek a neten, lépten-nyomon szembejön: Hernádi Judit: Azt tudom, hogy jövőre hová fogok szavazni, ha lehet még szavazni. Persze ez sem fix

A beszélgetés beharangozójában ismét előkerül természeten az ősrégi baloldali toposz is, miszerint a jobboldal nem érti viccet, a humor is baloldali műfaj. Ahogy írják, a közéleti kabaré Hernádi szerint az irányítottsága miatt fonnyadt el, a Rádiókabaréban nem lehet kimondani azt a szót, hogy Orbán, meg azt sem, hogy Viktor.

Érthetetlen, hogy képes Hernádi Gálvölgyihez hasonlóan széttárni a karját és azt sugallni, hogy ő nem tartozott soha egy párthoz sem. Kissé furcsa, hogy a Heti hetes című műsorban vállalt kormánygyalázó szerepük után miért lepődnek meg azon, hogy be lettek sorolva a baloldalra, hiszen bizonyították hétről hétre, hogy oda tartoznak. 

A HVG-interjú után már ezt nehéz lesz újra lekommunikálni.

Most már végérvénesen lehullt az álarc, kiderült a titok: Hernádi már tudja, kire szavaz majd jövőre, ez a lényeg.

Munkában a baloldali gépezet.

Borítókép: Hernádi Judit a Partizán műsorában (Forrás: YouTube/Partizán)

Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Azzal uszítanak, hogy mi uszítunk

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

A mélypont a brüsszeli elit

Ambrus-Jobbágyi Zsófia avatarja
Ambrus-Jobbágyi Zsófia

Brüsszelben szemben a forgalommal

Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Elon Musk tényleg egy hős

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.