Babosnak két és fél óra jutott az Australian Openből

Babos Tímea 2 óra 37 perces találkozón kikapott kedden a szlovák Anna Schmiedlovától.

BuL
2014. 01. 14. 9:02

A női mezőny egyetlen magyar résztvevője – akit a 2013-as nyitókörben a francia Kristina Mladenovic búcsúztatott döntő szett 9:7-tel – a 86., míg riválisa 82. a legfrissebb világranglistán. Babos a verseny honlapja szerint a 42 perces első szettben több bréklabdához is jutott, és 6:4-gyel bizonyult jobbnak. A folytatásban elvesztette, majd visszavette adogatását, a második felvonás hajrájában azonban ismét a 19 éves kassai játékos brékelt, így 57 perc alatt kiegyenlített.

A döntő szettben – amely előtt a játékosok a 41 fokos hőség miatt tíz perc pihenőt kaptak – Schmiedlova 3:0-ra, majd 5:2-re elhúzott, 5:3-nál két meccslabdája is volt, de Babos visszavette az elvesztett szervagémet. A következő játékban ismét mérkőzéslabdája volt ellenfélnek, ám a soproni teniszező 5:5-re felzárkózott. A szlovák 6:5-ös vezetésénél ismét meccslabdákhoz jutott, és összesítésben az ötödiket kihasználva végül megnyerte a maratoni csatát.

A 11 kettős hibát ütött Babos 24 bréklabdájából mindössze ötöt használt ki.

A 20 éves magyar játékos párosban a horvát Petra Marticcsal indul Melbourne-ben, első ellenfelük a Dominika Cibulkova–Yanina Wickmayer szlovák-belga duó lesz.

Bellucci (brazil) – Reister (német) 4:6, 6:3, 7:6 (7-5)-nél – Reister feladta
Kavcic (szlovén) – Stepanek (cseh) 6:7 (3-7), 4:6, 6:1, 2:0-nál – Stepanek feladta
Gabasvili (orosz) – Sztahovszkij (ukrán) 6:7 (3-7), 6:4, 6:2, 6:0
Bautista Agut (spanyol) – Smyczek (amerikai) 6:2, 6:1, 6:1