Erdei Zsolt méltó módon fejezheti be pályafutását

Szállj el, kismadár! – utoljára szólhat a Republic slágere a magyar bokszklasszisnak szombaton Kecskeméten.

Deák Zsigmond
2014. 03. 07. 17:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábban mindig azt mondta, húzott magában egy vonalat, és pontosan tudja, mikor fog visszavonulni. Van egy olyan érzésünk, hogy később ilyen-olyan okok miatt a vonal elmosódott, de ez már mellékes, hiszen most saját elmondása szerint is búcsúzik a ringtől minden idők legsikeresebb profi bokszolója, Erdei Zsolt: „Eldöntöttem, ez lesz az utolsó meccsem, függetlenül attól, milyen formát mutatok. Május végén már negyvenéves leszek, ami nem kevés, függetlenül attól, hogy nem érzem magam kizsigereltnek. Van előttem perspektíva az edzői pályán, azon az úton haladok tovább.”

A Madár becenevű klasszis 2000 decemberében indult hivatásos pályafutása során eddig ötször bunyózott itthon, 2001 júniusában és 2004 szeptemberében a Kisstadionban, 2002 októberében Debrecenben, a Főnix-csarnok avatóján, 2003 őszén Szegeden, 2007 nyarán pedig a SYMA csarnokban. Most pedig Kecskeméten, a Messzi István Sportcsarnokban, ahol telt ház fogadja majd. Más szempontból szintén kiváló a körítés, hiszen közvetít a közszolgálati televízió (m1, 21.30), van tét (a WBO világszervezet félnehézsúlyú Európa-bajnoki öve), a főellenőr az egykori sporttárs és példakép, Kovács István, a sarokban Fritz Sdunek mester áll majd (utolsó közös edzésükről képgalériát készítettünk), díszvendég a WBO elnöke, Paco Valcarcel, s több állami vezető részvétele is várható.

További ráadásként Rácz Félix menedzser a mai magyar hivatásos ökölvívás szintjén a lehető legjobb gálát hozta össze. Erdei kapott egy megfelelő riválist, hisz Salva Dzsomardasvili 36-6-2-es mérlege nem rossz, bár a grúz hazája határain túl még sosem nyert, s tegnap csak másodikra tudott bemérni a félnehézsúlyba. Az összesen 11 mérkőzésből négy valamilyen címért-övért zajlik. Színre lép a már vb-címderbin szerepelt Bedák Zsolt, illetve a májusban ilyesmire készülő Kelemen Balázs (ha minden igaz, a WBO nagyközépsúlyú trónján ülő Artur Abrahammal csaphat össze). A sportág híveinek Kovács „Vipera” Attilát sem kell bemutatni, Juan Carlos Gómezt pedig különösen nem, a volt cirkálósúlyú világbajnok kubai kiválóság eggyel feljebb, a királykategóriában összecsapott már Vitalij Klicskóval is.

Madár méltó módon szállhat el. Bár bennünk még mocorog a kisördög, s fogadunk, Rácz Félixben is

1. Perutek János (1-0) – Dien Csaba (0-2), cirkálósúly, 4 menet.
2. Baran Attila (13-8) – Vér Benjámin (0-0), félnehézsúly, 6 menet.
3. Laki Róbert (2-0) – Mészáros Tibor (5-14), pehelysúly, 4 menet.
4. Daniel McShane (7-0) – Kassai Ignác (14-30-2), nagypehelysúly, 4 menet.
5. Baranyi Richárd (4-0) – Dankó Tamás (0-9), félnehézsúly, 6 menet.
6. Kelemen Balázs (19-0) – Bogdan Mitics (19-4), nagyközépsúly, 6 menet.
7. Nagy Lajos Márk (16-0) – Patryk Litkiewicz (11-3), középsúly, 10 menet, a WBO ifjúsági bajnoki címéért.
8. Juan Carlos Gómez (53-3) – Ivica Bacurin (17-4-1), cirkálósúly, 10 menet, a WBO nemzetközi bajnoki címéért.
9. Bedák Zsolt (19-1) – Giorgi Gacsecsiladze (13-8), nagypehelysúly, 10 menet, a WBO Eb-címéért.
10. Kovács Attila (31-4) – Giorgi Ungiadze (24-18), nagyváltósúly, 6 menet.
11. Erdei Zsolt (33-1) – Salva Dzsomardasvili (36-6-2), félnehézsúly, 10 menet, a WBO Eb-címéért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.