Kovács László szövetségi kapitány elmondta, az új stratégia alapja, hogy összefogják és neveljék a jelenleg még nem topkategóriás, de tehetséges öklözőket, akik néhány év múlva már komoly eredményeket érhetnek el. A regionális központ feladata a hozzá tartozó terület versenyeinek szervezése és klubjainak összefogása.
„A lényeg, hogy ezek a ma még B vagy C kategóriás versenyzők megfelelő képzést kapjanak és komoly meccsszámuk legyen, mert eddig csak a legjobbakra tudtunk koncentrálni” – mondta a szakvezető, hozzátéve, hogy ennek a munkának nem holnap lesz meg az eredménye, de biztos benne, a 2020-as olimpiára már érmes bokszoló kerül majd ki a rendszerből. Halkan megjegyezzük, 2016-ban, Rio de Janeiróban sem ártana már valami fényesebb eredmény, mert legutóbb a 2000-es sydney-i ötkarikás játékokon született magyar medál, egy bronz Erdei Zsolt révén.
A most márciusban visszavonult klasszis a becenevét viselő Madárfészek Akadémia képviselőjeként, szakmai vezetőjeként elmondta, hogy szorosan együttműködnek a Vasassal, s jelezte, a közös cél a magyar boksz felvirágoztatása, és ehhez együtt kell mindenkinek dolgoznia, amiben ő is partner. Csötönyi Sándor, a Magyar Ökölvívó Szakszövetség elnöke többek között arról beszélt, hogy a szervezet feladata a megfelelő körülmények biztosítása a klubok számára, ami az állam és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) segítségével teljesül, s onnantól már az edzőkön a sor, hogy eredményesen végezzék a munkájukat.
Az eseményen Kiss Norbert ifjúsági és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár és Bartha Csaba, a MOB sportigazgató-helyettese is azt emelte ki, hogy az ökölvívók kiváló sportágfejlesztési koncepciót dolgoztak ki, amit érdemes támogatni. Előbbi ezt számszerűsítette is: a tavalyi „csonka” támogatási évben 360 millió forintot kaptak a bunyósok, a régiós központ titulusa pedig bő harmincmilliót ér: Utóbbi hozzátette, a MOB feladata a koncepció megvalósításának ellenőrzése, melyet azonban nem csak az elért eredmények alapján értékelnek. Egyúttal örömtelinek nevezte, hogy már érzékelhető a sportág bázisának növekedése, szerinte nagy feladat lesz a megnövekedett létszám kezelése és a gyerekek megtartása az ökölvívás számára.

Locsolkodás, népviselet, hagyomány – ilyen volt a Hollókői Húsvéti Fesztivál