Férfiváltónk már az idei téli olimpiáról is csak hajszállal maradt le úgy, hogy a torinói világkupáról erősen megkérdőjelezhető módon kizárták, az oroszországi versenyen pedig a B döntőben egy körrel a vége előtt a vezető pozícióban lévő mieinket a kínaiak kilökték. Az ázsiaiakat ugyan kizárták a futamból, nekik ez nem számított, már megvolt a kvótájuk, a mi váltónk viszont az első helyet nem kaphatta meg, s ezen múlt az olimpiai részvétele
Versenyzőink a 2014/15-ös szezont két tengerentúli világkupával kezdték, Salt Lake Cityben férfiváltónk a nyolcadik helyen végzett, múlt vasárnap pedig Montrealban hatalmas szenzációt okozva ezüstérmes lett! A Knoch Viktor, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang összetételű négyes előfutamából a dél-koreaiak mögött másodikként került be az elődöntőbe, ahol ugyancsak második lett az ázsiai csapat mögött, és megelőzte az olimpiai ezüstérmes – igaz, Szocsi után kicserélődött – amerikai, valamint az olimpiai ötödik kazah együttest. A döntőben a „változatosság” végett szintén Korea mögött szerezte meg az ezüstérmet, a bronz a briteknek jutott, a negyedik helyen pedig jócskán lemaradva a hollandok zártak.
Az első három között viszont nagyon szoros volt a befutó: a koreaiak 6:36.179, a mieink 6:36.444, a britek 6:36.448 perc alatt száguldottak végig az ötezer méteres távon. A koreai csapatban Kvak Jun Gi hétszeres, Szin Da Vun háromszoros világbajnok, de így is alig tudták megelőzni a mieinket. Érdekesség, hogy az olimpiai bajnok oroszok, akiknek a Szocsiban győztes váltójából hárman most is jégre léptek, csak a kilencedik helyet szerezték meg, előfutamukban a hollandok és a britek is megelőzték őket.
S további nagy magyar siker, hogy férfi 1000 méteren Liu Shaolin Sándor bronzérmes lett Szin Da Vun és az oroszok egyik olimpiai bajnoka, Szemjon Jelisztratov mögött. Knoch Viktor a 12., Liu Shaoang a 16. helyen zárta a távot. A nők 1000 méteres versenyében Keszler Andrea 16., Heidum Bernadett 22. lett, 500 méteren Kónya Zsófia pedig a 13. helyet szerezte meg.