Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség (Matsz) elnöke hétfőn bejelentette, hogy megpályázzuk a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia utáni világbajnokságot, amely szer-vb lesz, vagyis a csapatoknak és egyéni összetettben nem rendeznek versenyt, csak a hat férfi és a négy női szeren (talajon, ugrásban, lólengésben, gyűrűn, korláton és nyújtón, illetve ugrásban, gerendán, felemás korláton és talajon.) A vb-n várhatóan hozzávetőleg 400 versenyző vesz részt. A pályázatot az év végéig kell benyújtani a Nemzetközi Tornaszövetséghez (FIG), amely februárban dönt arról, hogy befogadja-e. Eddig egy ellenfelünk van, Montréal, amely már beadta a pályázatát. A FIG tanácsa májusban jelöli ki a rendezőt. A magyar szövetség úgy tervezi, hogy ha nyerünk, akkor Győr, az elmúlt hét végén átadott, 5500 fős befogadóképességű Audi Aréna adna otthont a világbajnokságnak.
Magyarország legutóbb 2002-ben rendezett torna-vb-t, érdekesség, hogy az is szer-vb volt, és akkor sem Budapest volt a házigazda, hanem Debrecen. A Főnix-csarnokban gyűrűn Csollány Szilveszter győzött, akinek ezzel lett teljes az aranykollekciója, hiszen 2000-ben, Sydneyben ő nyerte meg az olimpiát, Eb-n pedig még 1998-ban, Szentpéterváron állt a dobogó legfelső fokán. A debreceni vb-n lólengésben már indult Berki Krisztián, és 17 évesen hajszál híján csúszott ki a döntőből, kilencedikként zárt.
Debrecenben 2005-ben Eb-t rendeztünk, Berki ott már nyert, az eddig megszerzett hat Eb-aranyából ott gyűjtötte be az elsőt. Az UTE időközben olimpiai bajnoki és három vb-címet szerzett tornásza 2017-ben 32 éves lesz, s Győrben is szívesen megnéznénk.